Цікаве

У метеориті знайшли докази, що 4 мільярди років тому на Марсі могло існувати життя

Художнє відтворення вигляду поверхні Марса такою, якою вона могла бути 4 мільйони років тому. На думку дослідників із Японії, тоді на Червоній планеті могло існувати життя, інформує 1NEWS з посиланням на Свідок.

Група японських учених знайшла в метеориті, який упав на Землю з Марса, органічні сполуки, що містять азот. Це вказує на те, що колись на Червоній планеті могло існувати життя — адже азот є невід’ємною складовою всіх відомих на сьогодні життєвих процесів.

Про свою знахідку вчені з Японії повідомили в науковому виданні Nature Communications.

Вони досліджували метеорит, який відколовся від Марса близько 16 мільйонів років тому. На Землі його знайшли в Антарктиці в 1984 році.

Раніше вже було відомо, що цей метеорит, який назвали ALH84001, містить вуглецеві сполуки, які, як вважають учені, сформувалися від певної солевмісної рідини на Марсі близько 4 мільярдів років тому.

Утім через те, що ALH84001 невизначено довго був на Землі, було важко сказати, що саме на ньому має марсіянське, а що — земне походження. За допомогою нових технологій японські вчені, як стверджується, змогли це зробити.

Наразі важко сказати, як саме виникли ці азотовмісні сполуки, але в будь-якому разі це перші докази того, що колись Марс міг бути подібним до Землі й придатним до життя.

«У ранні періоди історії Сонячної системи Марс, найімовірніше, був засипаний значними кількостями органічної речовини, приміром, із метеоритів, комет і пилових частинок із високим умістом вуглецю», — пояснює Ацуко Кобаяші, науковець Токійського технологічного інституту, який брав участь у дослідженні.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button