Цікаве

У мерії Брюсселя виявили шедевр бароко, який 60 років вважали копією

Картина безтурботно висіла у відділі планування і розвитку з 1960-х років до інвентаризації культурних цінностей мерії у 2019 році

Картина, що 60 років перебувала в мерії однієї з комун Брюсселя, виявилась найстарішою з відомих робіт фламандського художника доби бароко Якоба Йорданса.

Полотно “Святе сімейство”, яке досі вважали копією, знайшли у 2019 році під час інвентаризації в мерії комуни Сен-Жиль, – інформує 1NEWS.

Детальний аналіз дерев’яного панно показав, що це не лише оригінальний твір Йорданса, але і найстаріша відома версія картини.

Робота датується 1617 або 1618 роком, повідомив Королівський інститут культурної спадщини, який допоміг виявити знахідку.

Йоост Вандер Аувера, старший куратор Королівського музею мистецтв Бельгії, сказав, що відкриття дозволило не лише “точно датувати” ранні роботи Йорданса, але й “краще зрозуміти генезу пізніших версій” картини.

Однак не обійшлося без сюрпризів. З’ясувалося, що дошка, на якій написана картина, зроблена з того ж дерева, на якому написані роботи ще одного майстра бароко – Антоніса ван Дейка.

“Це підтверджує гіпотезу … що молоді Йорденс і Ван Дайк одночасно працювали в студії Пітера Пауля Рубенса”, – каже Вандер Аувера.

Картина безтурботно висіла у відділі планування і розвитку з 1960-х років до інвентаризації культурних цінностей мерії у 2019 році.

Тепер вона протягом року буде на реставрації, а з кінця 2021 експонуватиметься в Королівському музеї мистецтв в “одній з найбільших колекцій Якоба Йорданса у світі”.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button