Цікаве

У Марокко знайдено ювелірні прикраси, віком 150 тисяч років

Намисто служить потенційним ключем для антропологів, які вивчають еволюцію людського пізнання та спілкування, пише 1news з посиланням на lenta.ua.

Археологи в Марокко виявили набір намистин із черепашок, які датуються періодом від 142 000 до 150 000 років тому, що робить перфоровані раковини найстарішими відомими ювелірними виробами у світі.

33 раковини морських равликів було виявлено під час розкопок з 2014 по 2018 рік у печері Бізмун, менш ніж за 10 миль від узбережжя Атлантичного океану на південному заході Марокко. Раковини приблизно на півдюйма довші за раковини T. gibbosula, знайдені на інших ділянках Північної Африки. Перфорація – це переважно природні отвори, вирізані як овалів і кіл. Краї багатьох отворів згладжені та відполіровані, через те, що струни протягуються через перфораційні отвори, вони зношуються. Залишки червоного пігменту та охри дозволяють припустити, що принаймні частина раковин була пофарбована.

Намиста служать потенційними ключами для антропологів, які вивчають еволюцію людського пізнання та спілкування. Коли виникла мова, дослідники давно цікавилися. Але жодних матеріальних записів про мову не існувало доти, доки лише кілька тисяч років тому люди не почали записувати слова.

Дослідник Стівен Кун сказав, що намисто – це, по суті, форма базової комунікації, що скам’яніла.

“Ми не знаємо, що вони означають, але це явно символічні об’єкти, які були розгорнуті таким чином, щоб їх могли бачити інші люди”, – сказав він.

Також намистини відрізняються міцною формою. За словами Кун, замість того, щоб розфарбовувати свої тіла чи обличчя охрою чи вугіллям, як це робили багато людей, майстри з виготовлення намиста зробили щось довговічніше, припускаючи, що повідомлення, яке вони мали намір передати, було міцним і важливим.

 

 

 

Back to top button