Цікаве

У лісах Бразилії знайшли величезний термітник, площа якого більша за Білорусь

Група біологів в Бразилії виявила величезний мурашник. Його площа становить майже 230 тис. кв. км., інформує 1NEWS з посиланням на znaj.ua.

Група американських і бразильських біологів під керівництвом Стівена Мартіна з Університету Солфорда виявила цілу систему мурашників. Його створили терміти Syntermes dirus.

Найбільш ранні тунелі, за запевненням вчених, прориті в пагорбах близько 3,8 тисяч років тому.

Терміти Syntermes dirus мешкають у зоні сухих лісів на північному сході Бразилії. У цій місцевості ростуть лише низькорослі дерева, чагарники і сукуленти.

У каатингу висота горбів досягає від 4 до 9 метрів. І все завдяки діяльності мурах. Саме вони своєю діяльністю, а саме будівництва тунелів винесли на землю 10 куб. км землі.

Цього об’єму землі вистачило, щоб створити 200 млн пагорбів із загальною площею 230 тис. кв. км. А це більше, ніж площа сучасної Білорусі.

Цей термітник може стати найбільшою екосистемою, яка створена в світі комахами одного виду. При цьому вони не повністю заселені, а багато пагорби давно зруйновані в результаті антропогенних факторів. Крім того, вчені поки не виявили тунелі, де могла б знаходитися королева, — тільки мережа розгалужених тунелів і вузькі галереї з залишками листя.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close