Цікаве

У Кембріджському університеті зникли записні книжки Чарльза Дарвіна

Вчені не виключають, що їх могли вкрасти

Дві записні книжки Чарльза Дарвіна, в яких були записані новаторські ідеї в області еволюції, пропали і вважаються вкраденими.

Про це інформує 1NEWS.

Британський вчений заповнив записні книжки в 1837 році після повернення з плавання на кораблі Бігль. У бібліотеці Кембріджського університету заявили, що вони стоять мільйони фунтів.

В одному з щоденників Дарвін намалював схему, яка показує кілька можливостей еволюції виду. Потім вчений опублікував більш розгорнуту ілюстрацію в своїй книзі 1859 року «Походження видів».

Вперше в великій бібліотеці Кембріджського університету записні книжки були вказані як зниклі ще в 2001 році після того, як вони були переміщені з Особливих приміщень для зберігання фотографій для проведення там фотозйомки.

Довгий час вважалося, що вони були неправильно занесені в будівлю, яке містить близько 10 млн книг, карт і рукописів і в якому розташований один з найзначніших дарвінівських архівів в світі. Однак великий пошук в цьому році – найбільший в історії бібліотеки — не знайшов записників.

«Хранителі дійшли висновку, що записні книжки … швидше за все, були вкрадені», — йдеться в заяві бібліотеки.

Співробітники вже поінформували місцеву поліцію, і книги були внесені в базу даних вкрадених творів Інтерполу під назвою Psyche.

Бібліотекар університету Джессіка Гарднер випустила відеозвернення із закликом до громадськості та проханням допомогти.

«Мені дуже шкода, що ці записники як і раніше відсутні, незважаючи на численні широкомасштабні пошуки за останні 20 років», — сказала вона, додавши, що з тих пір бібліотека значно поліпшила свої системи безпеки.

Бібліотекар припустила, що колишні або нинішні співробітники бібліотеки, а також торговці рідкісними виданнями, можуть володіти будь-якою інформацією.

«Я б попросила будь-якого, хто думає, що він знає про місцезнаходження записників, зв’язатися з нами. Будь ласка, допоможіть», — сказала Джессіка Гарднер.

Звернення в поліцію було подано 24 листопада, в день, який відомий як День еволюції, оскільки саме в цей день було опубліковано «Походження видів».

Джерело: НВ

Останні новини

Back to top button