Цікаве

У глибокому Всесвіті виявлено рідкісний “небесний скарб”

Астрономами було виявлено вкрай рідкісний об’єкт у Всесвіті – кільцеву галактику. Вона була сформована внаслідок катастрофічного зіткнення з двома галактиками в ранні роки існування Всесвіту. Знаходиться цей дивовижний об’єкт на відстані в 11 мільярдів кілометрів від Землі. Жахлива галактика в формі пончика формує зірки в своєму величезному кільці зі швидкістю, що в 50 разів перевищує швидкіть нашої галактики Чумацький Шлях, повідомляє 1News.

Міжнародна група вчених детально описала кільцеву галактику R5519, виявлену після аналізу даних з космічного телескопа Хаббл і обсерваторії Кека на Гаваях. З майже 4 тисяч галактик R5519 була однією з найяскравіших і мала чітку кільцеву структуру. Таким чином команда продовжила дослідження цього об’єкта і усвідомила, що знайшла справжній “небесний скарб” для науки.

Анімація зіткнення галактики G5593 з галактикою R5519

“Це дуже цікавий об’єкт, який ми ніколи раніше не зустрічали. Гігантська діра в цій галактиці була викликана лобовим зіткненням з іншою галактикою мільярди років назад”, – пояснює Тіантіан Юань, астроном з Університету Суінберн в Австралії.

Досліджуючи особливості галактики R5519, Юань і її команда почали з’ясовувати, яким чином вона сформувалася. Вони виключили гравітаційне лінзування або злиття галактик через її незвичайну структуру, і поблизу вони виявили супутник галактики – G5593. Вони підозрюють, що цей космічний сусід – “галактика-руйнівник”, яка могла зіткнутися з R5519 близько 40 мільйонів років тому. Коли G5593 пронизала галактику, вона розколола диск R5519, створивши в ній гігантську діру.

Астрономам доведеться збирати більше даних, щоб бути впевненими, що кільце викликано саме зіткненням, а не природною еволюцією.

Джерело:  Nature Astronomy

Tags

Останні новини

Back to top button
Close