Цікаве

У Фінляндії собак навчили розпізнавати специфічний запах коронавірусу

Вчені сподіваються, що це допоможе в подальшому виявляти інфікованих в аеропортах та будинках престарілих

Під час пілотного дослідження в Гельсінському університеті спеціально натренованих для розпізнавання хвороб собак навчили винюхувати невідомий до цього специфічний запах збудника COVID-19. І при цьому – з дивовижним успіхом: вже за кілька тижнів перші собаки змогли з упевненістю відрізняти зразки сечі хворих на COVID-19 пацієнтів від здорових людей.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Ми вже маємо великий досвід у тренуванні собак для розпізнавання хвороб”, – каже Анна Хіельм-Бйоркман, доцентка  ветеринарного факультету університету Гельсінкі.

“Але було фантастично спостерігати, як швидко вони навчилися розпізнавати новий запах”, – додає дослідниця.

Уже після короткого часу тварини ідентифікували інфікування SARS-CoV-2 майже з такою ж точністю, як ПЛР-тести.

Такі багатообіцяючі результати з Фінляндії є важливими й для інших груп дослідників, зокрема з Великобританії та Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус.

Колеги з Німецького центру собак-помічників (Deutsches Assistenzhunde-Zentrum) також мають користь від результатів фінських досліджень. “Ніхто не міг нам з упевненістю сказати, безпечне чи небезпечне для людини і собаки тренування з агресивним збудником. Ми хотіли спочатку зібрати більше інформації, перш ніж почати тренування, тому що німецькі вірусологи відговорили нас від цього – зрештою, досі про вірус відомо дуже мало”, – пояснює представниця центру Лука Барретт (Luca Barrett).

Зараз фінські науковці готуються до наступного етапу дослідження, під час якого собаки розпізнаватимуть більшу кількість проб пацієнтів.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close