Цікаве

У Данії відкрили лижний схил на даху сміттєспалювального заводу

Очікується, що щорічно його відвідуватимуть близько 50 тисяч лижників

У Копенгагені відкрили штучний лижний схил, побудований на даху величезного сміттєспалювального заводу, який спалює відходи для виробництва тепла і електроенергії. Про це повідомляє 1News з посиланням на BBC та Euronews.

Завод Amager Bakke є одним з найбільш екологічно чистих у світі підприємств з переробки відходів завдяки технології, яка фільтрує його викиди.

Він був запущений в 2017 році, а в цю п’ятницю на його даху відкрили для публіки лижну зону. Проект розроблявся майже десять років і коштував 550 мільйонів євро.

“У Данії зовсім немає пагорбів або гір. Таким чином, ми прийшли до думки, що ми дійсно можемо створити штучну гору для гірських лиж”, – говорить данський архітектор Бьярке Інгельс.

Дах здали в оренду фірмі Copenhill, яка управляє зоною відпочинку. Було вжито додаткових заходів бепзпеки, перш ніж людям дозволили кататися на лижах над сміттєспалювачем і паровою системою високого тиску.

“Електростанція не обов’язково повинна бути якоюсь потворною коробкою, яка блокує види або відкидає тіні на сусідів. Це може бути найпопулярніший парк в місті”, – вважає Інгельс.

Схил знаходиться на висоті 85 метрів, його довжина становить 450 метрів. Очікується, що щорічно його відвідуватимуть близько 50 тисяч лижників. З даху заводу відкривається вид на місто, гавань і прилеглі підприємства важкої промисловості.

І сам завод, і лижний спуск на його даху спроектував зоряний датський архітектор Бьярке Інгельс. Натхненником свого проекту він називає Альпи.

“Amager Bakke досягає у висоту 100 метрів, – розповідає архітектор. – Лижні траси протягнулися на півкілометра. Це справжня штучна гора, на якій можна займатися лижним спортом”.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=CWO0Rx5_x0I

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close