Цікаве

У бурштині віком 98 мільйонів років знайдено жука-запилювача

Вчені виявили короткокрилого жука-запилювача, що добре зберігся, а також пов’язані з ним скупчення пилку в шматочку бурштину середнього Крейдяного періоду з М’янми, повідомляє 1NEWS з посиланням на zn.ua.

Відкриття підтверджує, що жуки запилювали покритонасінні рослини в той період часу.

Жуків часто називають ймовірними першими запилювачами покритонасінних рослин через їхню довгу еволюційну історію. Вважається також, що саме запилення рослин жуками зіграло ключову роль в розвитку обох груп.

Виявлений жук, який отримав назву Pelretes vivificus, мешкав на Землі 98,2 мільйона років тому. Його найближчими родичами є короткокрилі квіткові жуки (сімейство Kateretidae), які сьогодні зустрічаються в Австралії.

Незважаючи на те, що Pelretes vivificus – це не перший жук-запилювач, знайдений в бурштині крейдяного періоду, вченим вдалося отримати безпосередні уявлення про його дієту. Дослідники знайшли копроліти жука, які повністю складаються з пилку. Пилок такого ж типу оточує самого жука і осів на нього, що свідчить про те, що він відвідував покритонасінні рослини і харчувався їхнім пилком.

Ця знахідка показує, що знайдений в бурштині пилок потрапив туди не випадково, але був занесений жуком-запильником.

 

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button