Цікаве

У Британії вчені випробували ГМ-картоплю

Лабораторія Сенсбері в графстві Норфолк успішно випробувала генномодифіковану картоплю найпоширенішого у Великій Британії сорту Маріс Пайпер зі стійкістю до фітофторозу та підмерзання, інформує 1NEWS з посиланням на agrotimes.uа.

Вченим вдалося підняти стійкість до фітофторозу завдяки генам диких родичів картоплі. Також у картоплі «вимкнули» гени, які відповідають за накопичення, обмін цукрів і їх використання в холодну пору. Саме на холоді відбувається підсолоджування, почорніння і поступове загнивання картоплі. Ще було збільшено стійкість картоплі до забоїв.

На наступному етапі випробувань зосередяться на врожайності, перш ніж фінальні клони геннномодифікованої картоплі Маріс Пайпер надійде у продаж.

Як зазначається, на наступному етапі випробувань з’явиться ще 12 ліній для більш інтенсивних випробувань на врожайність, перш ніж фінальний ГМ Maris Piper буде комерціалізувати.

«Ми всі хочемо бачити більш стійке сільське господарство, і для досягнення цієї мети нам потрібно замінити хімію генетикою для боротьби з хворобами та боротьбою з шкідниками», — сказав професор Джонатан Джонс з лабораторії Сенсбері.

 

 

 

 

 

 

Back to top button