Цікаве

У Бразилії знайшли новий вид динозаврів

На честь своїх унікальних особливостей новий вид динозаврів отримав назву Ubirajara jubatus

Палеонтологи з Німеччини виявили новий вид динозавра, що жив на території сучасної Південної Америки

Про це повідомляє 1NEWS.

Порода, в якій знайдені відбитки тіла раніше невідомого ящера, була видобута на північному сході Бразилії: вік її формування оцінюється в 110-125 мільйонів років. Новий вид динозавра виявився зовсім невеликим – розміром приблизно з курку. Вчені віднесли його до сімейства компсогнатідів – дрібних хижаків, що жили в юрському і крейдяному періодах і полювали на комах і невеликих хребетних, таких як жаби і ящірки.

Проаналізувавши скам’янілості, вчені прийшли до висновку, що тіло динозавра було покрито пухом, а на його спині був невеликий гребінь з довгого пір’я. При цьому новий вид мав унікальну особливість, яка не зустрічалася у раніше відомих динозаврів – з області плечей у нього росли жорсткі довгі шипи, по два з кожного боку.

Вчені вважають, що шипи використовувалися для притягування уваги протилежної статі в шлюбний період. Приблизно такі ж утворення, що ростуть з області плечей, є у деяких видів сучасних райських птахів.

В честь своїх унікальних особливостей новий вид динозаврів отримав назву Ubirajara jubatus. Мовою тупи «ubirajara» означає «володар спису».

Джерело: Медуза

Back to top button