Цікаве

Тисячі живцем зварених молюсків викинуло на узбережжя Нової Зеландії

На думку дослідників, мідії загинули внаслідок теплового стресу, викликаного підвищенням температури океану, передає 1NEWS з посиланням на Ukr.Media.

Житель Нової Зеландії Брендон Фергюсон минулого тижня прогулювався по пляжу Маунгануі-Блафф, розташованому на Північному острові, разом з друзями. Молоді люди хотіли зібрати мідій собі на вечерю, проте на березі вони натрапили на цілий «килим» із мертвих, ніби зварених живцем молюсків.

«Я живу в цьому районі, тому завжди на узбережжі збираю їжу для сім’ї. В той день я проводив час з друзями і сім’єю, поки вони рибалили. Ми чекали, коли зійде приплив, щоб зібрати мідій. <…> Пахло протухлими морепродуктами. Деякі раковини були порожніми, в інших були мертві мідії, а деякі просто плавали біля берега. Всього там було близько півмільйона мідій і раковин», — розповів він у коментарі.

За словами Фергюсона, раніше він вже був свідком схожих явищ на тому ж пляжі, але такої кількості мертвих молюсків він не бачив. Чоловік припустив, що причина загибелі морських мешканців — потепління океанської води, низькі полуденні припливи і високий тиск.

Ендрю Джеффс, вчений з Університету Окленда, згоден з Фергюсоном. Він пояснив, що, мабуть, мідії загинули через «тепловий стрес», викликаний спекотною погодою і відливом в середині дня, коли сонце було в зеніті і нагрівало океан особливо сильно. Більш того, заявляє дослідник, оскільки температура води продовжує підвищуватися, незабаром молюски в цьому регіоні можуть зовсім зникнути.

Його побоювання підтверджує і звіт уряду Нової Зеландії за 2019 рік, згідно з яким за період 1981-2018-х температура поверхневих вод у чотирьох новозеландських регіонах піднімалася на 0,1-0,2 градуса кожне десятиліття. Зміна клімату призводить до потепління океану, вбиває морські рослини і тварин і руйнує місця їх проживання.

«Океани в Новій Зеландії діють як гігантська губка в процесі зміни клімату. <…> Цілком імовірно, що наші моря зазвичай поглинають більше вуглекислого газу, ніж наші ліси. <…> Прибережні спільноти і місця проживання знаходяться під загрозою повеней і підвищення рівня моря», — говориться в доповіді.

Як пояснила міністр навколишнього середовища Вікі Робертсон, чим тепліша вода в океанах, тим менше вона здатна поглинати парникові гази, в тому числі вуглекислий, які все частіше потрапляють в атмосферу і чинять сильний вплив на зміну клімату.

 

 

 

Back to top button