Цікаве

Типи хімічних насосів і сфери їх застосування

Хімічні насоси – це прилади для перекачування робочих рідин, які за властивостями відрізняються від води. Обладнанню доводиться працювати з агресивними субстанціями, тому для їх виготовлення використовують матеріали, стійкі до лугів та кислот, абразивних частинок та високої температури. Це можуть бути різні види сталі (вуглецева, хромиста, хромонікелева), чавун з додаванням високого відсотка кремнію, хімічно стійкі полімери та гума. Великий вибір насосів для перекачування хімікатів можна знайти тут:https://petroline.ua/ru/nasosi-dlya-khimikativ.

Типи хімічних насосів і сфери їх застосування

​Основні типи насосів для хімікатів

Для хімікатів, зокрема для речовини AdBlue https://petroline.ua/ru/nasosi-dlya-adblue/, використовують обладнання відцентрового типу, оскільки воно не вимогливе до в’язкості та наявності абразивних часточок в робочій рідині. За кількістю ступенів насоси бувають:

  1. Одноступеневі. В них одне робоче колесо. Через просту конструкцію обладнання недороге, легке в експлуатації та обслуговуванні. Такі пристрої використовують для технічної води та рідин під невеликим тиском.
  2. Багатоступеневі. В них кілька робочих елементів, складніша конструкція, але через послідовне розташування коліс можна збільшувати тиск при перекачуванні робочого розчину, подавати рідину на значну висоту.

Ефективність транспортування речовини залежить від конструкції робочого органу насосу. За цією характеристикою агрегати поділяють на лопаткові та спіральні. У перших на колесі є закрилки, які направляють до виходу робочу субстанцію. Це потрібно, щоб знизити втрати тиску при перекачуванні. У спіральних в конструкціях передбачено канал у вигляді спіралі. По ньому речовина поступає на колесо. Спіральне обладнання забезпечує високу продуктивність техніки та рівномірність потоку речовини.

За способом розташування хімічні насоси бувають:

  1. Горизонтальні. Їх вісь обертання закріплена паралельно підлозі. Таку техніку легше монтувати та чистити. Якщо немає обмежень по розміру простору для встановлення насосів, то вибирають горизонтальний тип.
  2. Вертикальні. За рахунок вертикальної осі обертання пристрій цього типу займає менше місця, тому його встановлюють в обмежених за розміром зонах: технологічні лінії, котельні, станції водопідготовки.

В хімічні насоси рідина може подаватися лише з одного боку від колеса або з двох. Через просту конструкцію вартість першого типу обладнання менша, але нижча й продуктивність, тому їх використовують в невеликих магістралях. Щоб збільшити можливості пристрою, зменшити навантаження від вібрації, речовину подають з обох сторін від колеса. Такий тип використовують на потужних підприємствах.

​Сфери застосування хімічних насосів

Хімічні насоси здатні перекачувати нейтральні рідини, включаючи воду для технічних потреб та для систем гасіння пожеж, але частіше їх використовують при транспортуванні агресивних, легкозаймистих, токсичних речовин. Таке обладнання потрібне в різних галузях:

  • видобуток та переробка нафти;
  • хімічна промисловість;
  • виробництво продуктів харчування та напоїв;
  • пункти підготовки води та обробки стоків, дренажні системи;
  • станції знезараження стоків лікарень, біохімічних виробництв;
  • целлюлозно-паперова промисловість, поліграфія;
  • металургійні комбінати;
  • системи гасіння пожеж;
  • сільське господарство, зрошування.

Завдяки особливій конструкції та використанню міцних матеріалів хімічні насоси забезпечують транспортування хімічно активних та небезпечних речовин без ризиків витікання, без втрат. Їх можна використовувати для в’язкої субстанції, газів. Для кожного випадку варто обирати техніку з урахуванням матеріалів, особливостей конструкції.

Back to top button