Цікаве

Тигрові вперше у світі провели успішну операцію на рогівці ока

Такі операції вже давно проводять на домашніх котах

17-річній самиці суматранського тигра Ратні з парку диких тварин Шепрет неподалік від Кембриджа, Англія, провели операцію на рогівці ока, щоб урятувати її від сліпоти.

Вважається, що це перший у світі випадок подібної операції на тиграх, – інформує 1NEWS.

Ратна живе в Шепреті разом зі своєю донькою Келабу з початку 2019 року — перед тим тигриці зробили операцію з видалення катаракти. Відтоді вона потребувала постійного догляду за лівим оком, і працівники парку стежили за її здоров’ям.

У лютому Ратні провели операцію, яка мала на меті запобігти вицвітанню ока. Але зір тигриці продовжував погіршуватися. Її оглянув ветеринар Девід Вільямс з ветеринарної клініки при Кембриджському університеті.

Вільямс припустив, що Ратна випадково поранила око об пагін бамбука у своєму вольєрі. «Гадаю, зір після видалення катаракти на оці був слабким і ще більше погіршився після травми», — говорить фахівець і додає, що тварина відчувала сильний біль.

Наступного для після огляду Вільямс разом із ветеринаром Стівом Філіпом провели, як вважається, першу операцію на рогівці ока тигра. Філіп і Вільямс закріпили кон’юнктиву (слизову оболонку ока) над рогівкою — це, за словами лікарів, дозволить Ратні поступово відновлюватись.

Такі операції вже давно проводять на домашніх котах, але у випадку 93-кілограмової Ратни використали більше анестезії. Тривала операція з Ратною 30 хвилин — і тепер, кажуть лікарі, вона почувається набагато краще.

Керівниця парку Шепрет Ребека Вільямс зазначає, що в тигриці значно покращилась координація, а ще відпала потреба щодня давати їй краплі для очей. А Вільямс пояснює: хоча проопероване око навряд чи бачитиме добре, але воно вже не дошкулятиме Ратні.

Джерело: Громадське

Back to top button