Туризм, озеро Тітікака, Солончак Уюні як дістатися, Ла-Пас визначні місця – 1News
Перлини Андських гір, національні парки та багато іншого
Салар-де-Уюні в Болівії
Фото з відкритих джерел
Чи багато ви знаєте про Болівію? Напевно, ні. Адже якщо говорять про Південну Америку, то частіше згадують Бразилію, Аргентину або Чилі. Та у Болівії теж досить цікаво.
У цій країні можна побачити міста у кратерах вулканів, неймовірні природні пейзажі та сотні тисяч гектарів солончаків. Не менш відомими є національні парки. Куди варто подорожувати в Болівії туристам, читайте далі у нашому матеріалі.
Озеро Тітікака
Розташоване на території Болівії та Перу. Озеро є найвищим у світі з комерційним судноплавством. Його площа – 8287 км². Тітікака розміщене високо в Андах. Живиться опадами у вигляді дощу та водами з льодовиків гірських хребтів. Сюди також впадає багато менших річок.
Привабливою для мандрівників озеро роблять десятки острів. Деякі з них є густозаселеними. Обов’язково варто відвідати острів Ісла де Сол. Його окрасою є пагорби та скелі. Крім того, тут можна побачити сотні руїн, які датуються часом правління інків. Також досить цікавими є острови Сурікві й Такіле.
Озеро Тітікака
Фото з відкритих джерел
Місто Ла-Пас
Це фактична столиця держави з 1898 року. Вона розташована на висоті 3690 метрів над рівнем моря. Саме тому вважається найвищою у світі. Місто Ла-Пас розміщене у кратері згаслого вулкана. Це впливає на клімат – тут досить прохолодно. Позначка стовпчика термометра не перевищує 13 градусів.
Водночас це одне з найцікавіших місць для мандрівників. Сюди приїжджають подивитися на собори, церкви та модерні будинки. Великою популярністю користується ярмарок на вулиці Відьом. Під час неї продають амулети, одяг з альпаки та навіть комах для ритуалів. А ще варто проїхатися канатною дорогою над містом – це гарантує унікальні фото.
Місто Ла-Пас
Фото з відкритих джерел
Дорога смерті Юнгас
Офіційна назва – Каміно-Лос-Юнгас. Це одна з найнебезпечніших доріг світу. Вона сполучає міста Коройко та Ла-Пас. Відповідно до офіційної статистики щороку на ній гине понад 300 осіб. Дорога підіймається на висоту 4650 м, але потім знижується до позначки у 1200 м крутими схилами.
Її збудували у 1930-х роках під час Чакської війни. Це робили руками парагвайський військовополонених. У 1994 р. у прірву впало 25 транспортних засобів. Сьогодні вона є модернізованою. Має довжину 56 кілометрів. Переважно ширина всюди – лише 3,2 м. Рух зазвичай ускладнюють туман, пил і не лише.
Дорога смерті Юнгас
Фото з відкритих джерел
Салар-де-Уюні
Таку назву має солончак у південній частині Болівії. Він є найбільшим у світі та має площу 10 582 км². Розташований на території департаментів Оруро та Потосі. Солончак – дно висохлого озера на висоті 3650 м в Андах. Переважно його склад – це гіпс і галіт. Водойма тут існувала ще близько 40 тисяч років тому. Сьогодні це важливе джерело солі для Болівії.
Мандрівників сюди також приваблює кладовище паровозів. Воно розташоване біля шляхів залізниці з Антофагаста. Тут можна побачити техніку, яку зняли зі служби ще у 1950-х роках – період, коли видобуток мінералів зменшився. Уся вона в незадовільному стані, але найближчим часом влада хоче створити музей просто неба.
Салар-де-Уюні
Фото з відкритих джерел
Місячна долина
Більше відома під назвою Вальє-де-ла-Луна. Розташована у департаменті Ла-Пас. Це територія з геологічними утвореннями з піщаника та глини. Пейзажі тут дуже схожі на позаземні.
Не зважаючи на назву Місячна долина, це велика площа гігантських шпилів і лабіринтів. Переважно вона сформувалася завдяки вітрам. Цікавим елементом долини виступає кольорова гама. Тут можна побачити скелі не лише білого, але й червоного відтінку.
Місячна долина в Болівії
Фото з відкритих джерел
Національний парк Ноель Кемпф Меркадо
Розташований у департаменті Санта-Крус. Був створений у 1979 році. Сьогодні займає площу 15 234 км². З 2000 року парк належить до об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Діапазон висот тут – від 200 до 750 метрів.
Цей район існує уже мільйони років. Парк відомий своїм біорізноманіттям. Тут можна побачити 4000 видів рослин і 130 ссавців. Це місцевість вічно зелених лісів та річок. Найвідоміша пам’ятка – водоспад Аркоїріс.
Національний парк Ноель Кемпф Меркадо
Фото з відкритих джерел
Гора Сирро-Рико
Це гора, яка принесла місту Потосі чимале багатство. Водночас вона забрала життя тисячі шахтарів. Саме тому її місцеві називають “горою, яка з’їдає людей”. Це зумовлено способом добування срібла, який є дуже небезпечним.
Висота Сирро-Рико зменшилася на 400 метрів. Утім, шахтарі продовжують копати глибше. Щоразу вони ризикують своїм життям. Крім того, якщо впаде гора, то місто Потосі більше не існуватиме.
Гора Сирро-Рико
Фото з відкритих джерел
Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про найцікавіші місця для відпочинку у 2022 році, в якому розповідається про відомі пляжі Мексики, сафарі в Африці та інші екзотичні локації.
Також є матеріал про відпустку в Камбоджі взимку, де можна прочитати про унікальні місця країни: Національний парк Рім, храм Ангкор-Ват і місто Сіануквіль.
Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV
*Якщо Ви знайшли помилку в тексті 1News, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.