Цікаве

Ціни на паливо: де вигідніше заправлятися

Перехідний тиждень з осені на зиму вніс пожвавлення в усталені за листопад тренди на ринку палива завдяки “чорній п’ятниці” – це, нагадаємо, остання п’ятниця листопада, в яку торгівля традиційно проводить знижки та акції для покупців.

Як минулі акції вплинуть на ціни на АЗС в першій декаді грудня, сайту 1News розповіли експерти ринку нафтопродуктів: директор Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн і заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

Як рулила “чорна п’ятниця”

Цікаво, що в акції брали участь далеко не всі оператори ринку, а приблизно половина з 28, які мають більше однієї АЗС. Найвищі знижки пропонували найвідоміші брендові мережі – до 5 грн на літрі бензину або дизпалива, до 3 грн на літрі скрапленого газу. Менш відомі – починали скидати ціну від 50 коп/л і доходили до 1-2 грн/л, але при заправці не менше 30-50 л. Справедливості заради зазначимо, що ціни палива в брендових мережах зазвичай і так вище на 2-3 грн/л, ніж в менш відомих.

Тобто, заправивши повний бак бензину А-95 (40 л при середній ціні 28,75 грн/л або на 1150 грн), можна було заощадити 200 грн або 17% вартості. За LPG-газу економія була менше – не більше 100 грн – при заправці 50 л, але у відсотках виходило стільки ж.

Мережі, що використовують систему бонусів, збільшували нарахування на картки лояльності, тобто акція діяла тільки для тих, хто таку картку мав. Деякі мережі пропонували додаткові знижки на продукти і напої, наприклад, на каву 5-7 грн за стаканчик.

Що змінилося за тиждень

Ціни на бензин і дизпаливо продовжують демонструвати стабільність, але вперше за останні тижні в трьох областях – Вінницькій, Київській і Львівській (див. інтерактивні карти) – з’явився зворотний тренд: на Вінниччині бензин додав у ціні 7 коп. л, дизпаливо подорожчало на 4 коп./л, в столичному регіоні – бензин +2 коп./л, дизпаливо +1 коп./л, на Львівщині – бензин +5 коп./л, “дизель” +2 коп./л. І як і раніше, повільно падають ціни на Харківщині та Сумщині – на 2 коп./л за всіма видами палива, за листопад літр бензину або ДТ подешевшав на 8-10 коп.

Збулися прогнози експертів щодо зрідженого (LPG) газу, це паливо подорожчало за минулий тиждень в середньому ще на 44 коп./л. Позаминулого тижня було подорожчання 37 коп./л, тобто темпи зростання цін прискорилися.

Різниця в ціні між найдорожчим і найдешевшим бензином трохи змінилася: по А-92 це 9,3% (2,48 грн/л, або +2 коп./л.), щодо А-95 – 8% (2,24 грн/л, або +2 коп./л) і щодо дизелю – 7,9% (2,15 грн/л, або +2 коп./л). За автогаз максимальна різниця в ціні продовжує скорочуватися: за тиждень вона зменшилася з 82 коп./л до 77 коп. л, у відсотках це тепер 6,5% (було 7,2%).

Але експерти все наполегливіше говорять про те, що ринок палива в Україні чекають зміни.

Ціни на А-92

Середня ціна по Україні – 27,69 грн/л (за тиждень не змінилася), найвища – в Луганській області – 29,12 грн/л (зміна за тиждень 0 грн/л), найнижча – у Сумській області – 26, 64 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,02 грн / л).

Ціни на А-95

Середня ціна по Україні – 28,73 грн/л (зміна за тиждень 0 грн/л), найвища – в Луганській області – 29,95 грн/л (зміна за тиждень 0 грн/л), найнижча – у Сумській області – 27,71 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,02 грн/л)

Ціни на ДТ

Середня ціна по Україні – 28,15 грн/л (зміна за тиждень – 0 грн/л), найвища – в Луганській області – 29,25 грн/л (зміна за тиждень 0 грн/л), найнижча – у Сумській області – 27,37 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,03 грн/л)

Ціни на LPG

Середня ціна по Україні – 11,78 грн/л (подорожчання за тиждень 0,28 грн/л), найвища – в Одеській області – 12,27 грн/л (подорожчання за тиждень 0,37 грн/л), найнижча – в Сумській області – 11,45 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,1 грн/л)

Що може змінитися наступного тижня

Експерти прогнозують, що роздрібні ціни на всі нафтопродукти, крім автогазу, цього тижня залишаться стабільними.

“Жодних істотних змін оптових цін і курсу гривні, здатних вплинути на роздрібні ціни на АЗС, не було, тому ціни на бензин і дизпаливо не змінилися і поки не зміняться, – роз’яснив нам Сергій Куюн – Стосовно автогазу, то роздрібні ціни продовжують реагувати на 10% зростання цін в оптовому сегменті в середині листопада, тому слід очікувати подальшого підвищення”.

За прогнозами експерта, середня ціна автогазу може підвищитися до 12,6-12,8 грн/л або ще на 45-55 коп/л. Стосовно минулих знижкових акцій на паливо, то вони є маркетинговим ходом торгових мереж і на загальну картину цін не впливають.

Геннадій Рябцев також говорить про стабільність цін на паливо тижня, що настав, незважаючи на те, що на світових ринках почала дорожчати нафта.

“Це зростання буде, найімовірніше, короткочасним, оскільки в загальному ціни на нафту повернулися до зниження після короткострокового підйому, наприклад, американська нафта вже дешевшає, – роз’яснив Рябцев. – Але основним драйвером цін на нафтопродукти зараз є курс гривні до долара, а він останнім часом коливається вгору-вниз близько 24 грн за долар, тобто немає стійкого тренда ні вгору, ні вниз. Тому і роздрібні мережі не поспішають міняти цінники”.

Рябцев теж прогнозує зростання цін на автогаз ще на 5% за тиждень від нинішньої вартості. Тобто на 50-60 коп./л.

Джерело: Сьогодні

Back to top button