Цікаве

Цікаві факти про літаки, які допоможуть аерофобам побороти страх

Багато любителів подорожей бояться літати, хоча і не всі в цьому зізнаються. За різними даними, 85% пасажирів відчувають тривогу в літаку, а 10% відсотків є аерофобами.

Але насправді, літаки – це один з найбезпечніших видів транспорту у світі, на другому місці після ескалатора.

1News розповідає про найцікавіші факти, які допоможуть побороти страх польотів або хоча відчувати себе впевненіше на великій висоті.

1. Цікаво, що ми відчуваємо себе в більшій безпеці, коли їдемо в поїзді. Хоча аварії на залізниці трапляються набагато частіше, ніж авіакатастрофи. Просто останні набувають всесвітнього розголосу, а якщо поїзд зійшов з рейок – про це говорять переважно тільки у тому місті, де сталася аварія.

2. За статистикою, навіть якщо одна людина буде кожен день свого життя сідати на випадковий літак, то він ні разу не потрапить в авіакатастрофу.Імовірність дуже мала і дорівнює 0,00001%.

3. Зона турбулентності найбільше змушує нервувати пасажирів. Для екіпажу судна – це ніби ями на дорогах. Деякі навіть починають панікувати через страх, що під час тряски пошкодяться важливі системи лайнера. Але літак під час турбулентності практично не відчуває навантаження і боятися нічого.

Зона турбулентності найбільше змушує нервувати пасажирів

До того ж за 120 років польотів жодного разу у світі турбулентність не була причиною аварії.

4. Якщо все ж турбулентність вас лякає, то купуйте місця біля кабіни пілотів. Там вона практично не відчувається.

Ближче до носа літака турбулентність майже не відчувається

5. Літак не може просто впасти з неба з висоти понад 10 тис. метрів. Його зупинить сильний тиск.

6. Якщо відмовить двигун на висоті, нічого страшного не трапиться. Літак може спокійно пролетіти без двигуна 150 кілометрів і дістатися до найближчої злітно-посадкової смуги.

Всі проблеми з розгерметизацією завжди вирішуються за 1-2 хвилини

7. Це правда, що кисневої маски вистачає тільки на 12 хвилин. Але цього вистачає з великим запасом, оскільки всі проблеми з розгерметизацією салону вирішуються за кілька хвилин.

8. Надувні жилети дійсно можуть врятувати життя. За всю історію їхнього існування вони допомогли вижити більш ніж тисячі пасажирів під час аварійних посадок на воду.

Надувні жилети врятували більш ніж тисячі пасажирів під час авіатрощі

9. Час польоту не має ніякого значення для безпеки. І міжнародний, і невеликий чартерний лайнер розрахований на довгі перельоти. Цікаво, що найтриваліший політ – політ з Нью-Йорка до Сіднея – тривав 19 годин 14 хвилин.

10. У небі, як і на автомобільній дорозі, може виникнути “пробка”. В аеропортах з високою завантаженістю літаки можуть довго стояти перед злітною смугою, тобто в черзі.

У завантажених аеропортах часто можуть виникати черги з літаків, які готуються злетіти або сісти

Але це не небезпечно, оскільки всі пілоти дотримуються обов’язкової дистанції в 300 метрів в аеропорту між літаками. А якщо лайнери летять на одній висоті, то відстань між ними тримається в межах в 10-15 кілометрів або більше.

Джерело: Обозреватель

Back to top button