Цікаве

Центральний державний кінофотофотоархів отримав понад 300 фото часів Другої світової війни та післявоєнного періоду

Світлини до цього намагались вивезти до Німеччини

Центральний державний кінофотофотоархів отримав 301 документальне фото із зображенням подій часів Другої світової війни та післявоєнного періоду. Світлини до цього намагались вивезти до Німеччини.

Про це повідомляє 1NEWS.

Вражаючі в своїй документальності фото зі стратою фашистських (нацистських – ред.) військових, виснажливим форсуванням радянськими воїнами стратегічних об’єктів, розвагами дітей, чиє дитинство забрала війна, понівеченими пораненнями тіл загиблих військових – всіх їх свого часу намагався вивезти через аеропорт “Київ” (“Жуляни”) до Берліну громадянин Німеччини.

Так, усі світлини можна умовно поділити на кілька груп. Перша – 25 фото з подіями заключного етапу Другої світової війни, друга – 16 фото з зображенням страти нацистських злочинців у Миколаєві та Києві 1945-46 років, і решта – портрети нацистських лідерів та дії німецько-нацистської армії та флоту.

Повідомляється, що автором другої групи фото, судячи зі штампів, є відомий гранд фотографії 30-50-х років – військовий фотограф ТАРС Георгій Угринович. На деяких фото є штампи – “спецфонд МВД УССР” та “погашено”, або “снято с учета”.

Незабаром дані унікальні фотографії, після ретельного їх опрацювання фахівцями архіву, з’являться у вільному доступі для режисерів документального і художнього кіно, дослідників Другої світової війни та журналістів.

Джерело: УНН

Back to top button