Цікаве

Трускавець став курортом державного значення

Таке рішення дозволить ефективніше вирішувати економічні та соціальні питання громади на загальнодержавному рівні, отримувати додаткове фінансування з державних фондів, посилить охорону природних ресурсів та санітарну безпеку території

Депутати Львівської обласної ради більшістю голосів проголосували за оголошення природної території міста Трускавця курортною територією державного значення.

З відповідною ініціативою у квітні 2021 року до обласної ради звернулися представники виконавчого комітету Трускавецької міської ради, – інформує 1NEWS.

Перед винесенням на голосування в сесійну залу представники кількох постійних депутатських комісій проаналізували та підтримали пропозицію.

На думку депутатів, таке рішення дозволить ефективніше вирішувати економічні та соціальні питання громади на загальнодержавному рівні, отримувати додаткове фінансування з державних фондів, посилить охорону природних ресурсів та санітарну безпеку території.

“Статус курорту державного значення сприятиме розвитку інфраструктури, підвищить інвестиційну привабливість Трускавця та прилеглих території. А для туристів наданий державою статус стане гарантією якості послуг та додатковим аргументом при виборі місця відпочинку”, – наголосив голова депутатської комісії з питань історико-культурної спадщини і туризму обласної ради Іван Щурко.

Тепер клопотання Трускавця, підтримане органами влади Львівщини, розгляне Державне агентство розвитку туризму України. Після погодження центральними органами виконавчої влади Кабмін скерує законопроєкт щодо оголошення природної території міста Трускавця курортом державного значення до Верховної Ради, а парламент ухвалить кінцеве рішення. Якщо все буде добре.

На Львівщині документацію на присвоєння статусу курорту державного значення також уже подав Моршин. Вона проходить погодження у центральних органах виконавчої влади.

В Україні є загалом 7 курортів державного значення, але курорти Львівщини такого статусу поки що не отримували.

Джерело: Львівська обласна рада

Back to top button