Цікаве

Топ-5 найкращих музеїв Києва 2020 року

Як дізнатися місто зсередини і зануритися в атмосферу столиці? 1News пропонує зробити це, відвідавши кілька популярних музеїв Києва. Тим більше, що з послабленням карантину музеї можуть працювати в звичайному режимі, але з дотриманням усіх санітарних норм.

Сьогодні столиця України налічує понад 100 музеїв. Всі вони абсолютно різні і кожен зможе знайти тут для себе щось до смаку. Серед них є історичні та художні галереї, справжнісінькі фортеці, військові споруди, будинки, садиби і цілі комплекси зі столітньою історією. Ми не будемо перераховувати в статті всі музеї, а назвемо лише кілька найяскравіших з них.

  • Музей історії Києва
Музей істоії Києва

Музей був відкритий 1978 року і за цей час змінив кілька будівель. Наразі він – один з найвідвідуваніших музеїв в столиці. У ньому зібрана багата частина історії міста, яка налічує близько 250 тисяч експонатів. Колекція представлена не тільки у вигляді фотографій і документів, тут також є предмети мистецтва і речі з багаторічною історією – предмети інтер’єру, одяг, музичні інструменти та інше.

Музей займає кілька поверхів. На верхніх поверхах розташована постійна композиція, присвячена історії столиці. Нижні зали переважно відводяться під тимчасові виставки та майстер-класи. Рекомендований для відвідування як перше знайомство з містом і для тих, хто хоче дізнатися цікаві факти про Київ.

Де: вул. Богдана Хмельницького, 7
Вартість вхідного квитка: дорослий – 45 грн, для пільгових категорій відвідувачів – 30 грн, сімейний квиток для групи відвідувачів з 4-х осіб – 100 грн.

  • Національний науково-природничий музей НАН України
Національний науково-природничий музей НАН України

Прийшовши сюди, ви немов потрапляєте в машину часу, яка прокотить вас різними епохами, починаючи з доісторичної і закінчуючи сучасною. В мить ви можете опинитися в хатині з кісток мамонта, або, пройшовши кілька поверхів вище, потрапити до найсправжнісінького заповідника з рідкісними або давно зниклими тваринами. Тут можна сміливо загубитися на кілька годин і все одно їх буде мало, оскільки колекція музею налічує понад 30 тисяч експонатів.

А сам музей об’єднує п’ять окремих композицій: геологічну, зоологічну, ботанічну, палеонтологічну та археологічну. Пройшовши всі, ви зможете дізнатися, як зароджувалося життя на нашій планеті, якими були наші попередники, як вони жили і на кого полювали. Також дізнаєтеся, як виглядали тварини багато тисяч років тому, і точно відкриєте для себе багато нового. Рекомендований для відвідування з дітьми і для загального розвитку.

Де: вул. Богдана Хмельницького, 15
Вартість вхідного квитка: повний квиток – 80 грн, пільговий квиток (школярі, студенти, курсанти, пенсіонери, інваліди II групи) – 55 грн.

  • Національний художній музей України
Національний художній музей України

Перш ніж перейти до експонатів, приділіть кілька хвилин своєї уваги самій будівлі музею. Величезний палац, високі колони, ліпнина, біля входу два величезних леви – цей храм мистецтва починає заворожувати вже здалеку. Автором цього проєкту був Владислав Городецький, він же створив відомий в Києві “Будинок з химерами”. Музей має прекрасну колекцію старовинного і сучасного живопису, а також скульптур. Фонди налічують близько 40 тисяч експонатів, в основу яких лягли український іконопис XII-XIX ст. і український живопис XIX-XX століття. Якщо ще не були – сходіть обов’язково! Тим більше, що просторі відреставровані зали музею вас теж не залишать байдужими.

Де: вул. Михайла Грушевського, 6
Вартість вхідного квитка: дорослі – 40 грн, студенти – 20 грн, школярі – 10 грн, пенсіонери – 10 грн, дорослий + школяр – 40 грн.

  • Національний музей “Київська картинна галерея”
Національний музей

До березня 2017 року музей носив назву Київський національний музей російського мистецтва. Якщо хочете перенестися до часів балів, шику та блиску Київського бомонду – вам сюди! Музей знаходиться в особняку Федора Терещенка, відомого Київського мецената і колишнього власника цукрових заводів. Спочатку це була галерея російського мистецтва, заснована 1922 року на базі приватних зібрань, основу яких становила колекція родини Терещенків. А з 1934 року галерея отримала статус музею.

В особняку збереглися оригінальні інтер’єри, кришталеві люстри, меблі мецената і звичайно ж картини, які належали родині Терещенків. Задіяні колишня спальна, їдальня, бальна зала мецената, всього в музеї понад 30 кімнат. До перлин музею можна віднести роботи Врубеля, Айвазовського, Шишкіна, Петрова-Водкіна та інших авторів російського живопису.

Де: вул. Терещенківська, 9 (м. “Льва Толстого”)
Вартість вхідного квитка: дорослі – 65 грн, студенти – 25 грн, школярі – 20 грн, пенсіонери – 20 грн.

  • Музей сучасного мистецтва PinchukArtCentre
Музей сучасного мистецтва PinchukArtCentre

На сьогодні це один з головних виставкових залів України. Місце дуже популярне серед туристів, оскільки вхід абсолютно безкоштовний, а експозиції часом розбурхують погляд. Кожна нова виставка супроводжується довгими спорами, обговореннями і часом дивним, але приємним післясмаком. Щоразу, прямуючи до цього музею, ви не знаєте, чого очікувати.

Арт-центр розташований в старовинній будівлі Бессарабського кварталу, і незважаючи на своє минуле, зараз це одна з найсучасніших будівель з незвичайною начинкою всередині. Виставкові зали розташовані на чотирьох поверхах. Тут же розташована бібліотека і адміністративна частина, на шостому поверсі є кав’ярня з прекрасним видом на центр міста, а весь інший простір відведено під арт-об’єкти.

Тут ви побачите роботи молодих художників, персональні виставки або міжнародні твори сучасного мистецтва. Експозиції часто змінюються, тому щоразу ви відкриватимете для себе щось нове.

Де: вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2
Вартість вхідного квитка: безкоштовно.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close