Цікаве

Топ-3 дивовижних локацій в Рівненській області: базальтові стовпи і тунель кохання

Якщо ви шукаєте нові враження і красиві місця в Україні, то Рівненській області є чим вас здивувати. Кар’єр з блакитною водою, базальтові стовпи, острів у формі серця – і це тільки частина пам’яток цього регіону. 1News розповідає про добірку ТОП-3 найбільш красивих місць Рівненської області.

Кар’єр і базальтові стовпи

Кар'єр в Базальтовому

Насамперед радимо вам відвідати кар’єр і блакитне озеро в селі Базальтове. Вода тут кристально чиста зі смарагдовим відтінком. Кар’єр оточений природною пам’яткою – базальтовими стовпами, яким майже 700 мільйонів років, а їх висота досягає 30 метрів. На тлі смарагдової води стовпи виглядають особливо мальовничо.

Відзначимо, що серед затопленого кар’єру утворився невеликий острівець, що за формою нагадує серце.

Базальтові стовпи

Базальтові стовпи складаються з щільних рядів колон-багатогранників. У цій місцевості часто знімають кліпи та фільми: зокрема, тут зняли відомий український фільм “Поводир”.

  • Цікавий факт: бруківка на площах Лондона, Парижа, Відня і Варшави зроблена саме з рівненського базальту.

Де: Рівненська область, село Базальтове

Острозький замок

Острозький замок

Далі пропонуємо вам відвідати Острозький замок, який був побудований на місці дерев’яного укріплення Київської Русі, зруйнованого монголо-татарами в 1241 році. Замок упродовж 14-16 століть був родовим маєтком князів Острозьких – найбагатших магнатів Речі Посполитої тих часів. Протягом століть замок неодноразово перебудовувався і модернізувався.

Зараз ансамбль замку становлять Кругла башта, Башта Мурована, Богоявленський собор, надбрамна дзвіниця і фрагменти стін.

Де: Рівненська область, місто Острог

Тунель кохання

Тунель кохання

Наступна визначна пам’ятка Рівненської області – Тунель кохання, який є одним з семи чудес України. Це природна огорожа з дерев, яка проросла у вигляді тунелю над залізничними коліями поруч зі станцією “Клевань”. Після припинення роботи залізниці, гілки дерев поступово перепліталися, утворюючи тут мальовничі стелю і стіни. Тут люблять проводити час закохані, також в цьому місці часто влаштовують фотосесії.

Зараз по дорозі регулярно ходить лише один потяг, що не дає тунелю зарости остаточно. Тому, здійснюючи прогулянки по цьому місцю і роблячи фотографії, слід бути обережним і пам’ятати, що ця залізнична дорога все ще працює.

Де: Рівненська область, селище Клевань

 

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close