Цікаве

Телескоп Джеймс Вебб зробив фото Кільцевої туманності

Телескоп Джеймс Вебб зробив фото Кільцевої туманності

Фото: webbtelescope.org
Фото Кільцевої туманності

Охолоджувальне ядро вмираючої зірки нагріває своїм випромінюванням викинутий газ, а тому туманність має таке забарвлення.

Космічний телескоп Джеймс Вебб зробив зображення Кільцеподібної туманності, яка знаходиться на відстані близько 2200 світлових років від Землі. Про це йдеться на сайті телескопа.

За словами вчених, даний об’єкт, який має ширину в один світловий рік, жодним чином не пов’язаний з планетами, а лише отримав свою назву – планетарна туманність через те, що ці об’єкти часто набувають відносно круглої форми, а тому нагадують планети.

Насправді ці скупчення газу є скинутими верхніми шарами атмосфери зірки, яка знаходиться в центрі такої туманності. Незабаром вона стане білим карликом – це остання стадія еволюції багатьох зірок.

Наприклад, лише кілька тисяч років тому ця зірка все ще була червоним гігантом, що втрачає більшу частину своєї маси.

Ця туманність є одним із найкращих прикладів планетарних туманностей, відомих астрономам. За словами вчених, вони були дуже здивовані великою деталізацією знімка. Адже, яскраве кільце, яке дало назву туманності, складається приблизно з 20 тисяч окремих згустків щільного молекулярного газоподібного водню, кожен з яких приблизно такої ж маси, як Земля.

Крім того, їм вдалося отримали більше інформації про внутрішню частину планетарної туманності, а також про десять концентричних дуг у зовнішніх регіонах об’єкта.

Вчені вважають, що ці дуги мали утворюватися приблизно кожні 280 років, коли центральна зірка скидала свої масу. Але несподіванка цього відкриття полягає в тому, що вчені не знають жодного прикладу утворення таких структур з такою періодичністю в планетарних туманностях, утворених однією зіркою. 

 webbtelescope.org

Раніше повідомлялося, що телескоп Джеймс Вебб знайшов космічний об’єкт у формі знака питання.

Новий телескоп зробив перші в історії знімки “темного Всесвіту”

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button