УкраїнаЦікаве

Тарута володіє частиною «Межигір’я Азарова»

Чим більше часу минає з Революції гідності, тим все більше затираються у пам’яті імена людей, які були на стороні біглого президента Віктора Януковича. «Опозиційний блок», який складається з уламків Партії регіонів, спокійно голосує разом із правлячою коаліцію. Придворний олігарх «Легітимного» спонсорує акції протесту на захист екс-президента Грузії. А деякі особливо хитрі, маючи спільні інтереси з видними «регіоналами» по сьогодні, намагаються приписати собі участь у протестах під час Революції. Саме до категорії останніх належить депутат Верховної Ради Сергій Тарута.

народний депутат Сергій Тарута

5 грудня 2017 року на своїй сторінці у Facebook Сергій Тарута залишив дивний запис. В ньому він, захищаючи Михайла Саакашвілі, дозволив наступні твердження: «Ми не дозволимо розтоптати нашу любов до свободи. Ми не дозволили цього Януковичу, і ми не дозволимо зробити це Порошенку». Лячно навіть задуматися про те, що Тарута – давній бізнес-партнер Ріната Ахметова, міг брати участь у протестах на Майдані зимою 2014-го. Подібне висловлювання можна вважати плювком в обличчя кожному, для кого Майдан був дійсно боротьбою за свободу.

Тим більш цинічно подібні тези виглядають на фоні того, що Сергій Тарута і досі пов’язаний із найбільш одіозними прибічниками Віктора Януковича.

Повернемось трохи до історії. Влітку 2010 року тоді ще журналіст, а нині нардеп Тетяна Чорновол написала для видання «Українська правда» матеріал під назвою «Межигір’я Азарова». В ньому йшла мова про те, як прем’єр-міністр Микола Азаров та близькі до нього чиновники змогли загарбати майже 12 гектарів у Конча-Заспі. На землі, яка раніше належала санаторію «Конча-Заспа», а згодом силами друзів у Державному управлінні справами була виведена із державної власності, тодішній прем’єр Микола Янович, міністр фінансів Федір Ярошенко та депутат від Партії регіонів Григорій Смітюх побудували розкішні маєтки. Афера проводилась для товариства «Колектив забудовників Харківського району Києва «Південний».

Так маєток Азарова виглядав у 2010 році

На початку 2000-х на цій ділянці знаходились 39 дерев’яних будиночків бази відпочинку. У 2001 році ДУС дало дозвіл на забудову колективу «Південний», який викупив будиночки на цій території. У 2003-му мер Києва Олександр Омельченко своїм підписом затвердив рішення Київради щодо права оренди землі для колективу забудовників строком на 25 років.

У 2007 та 2010 роках частина засновників «Південного» змогли приватизувати свої землі. Таким чином ділянки, що належали державі, перейшли у приватну власність.

Після Революції гідності прокуратура намагалась оскаржити фіктивну приватизацію земель «Південним». Проте 27 жовтня 2015 року Вищий господарський суд України підтвердив попереднє рішення суду та залишив землі Азарову і групі його товаришів.

Як це не дивно, але на сьогодні «Межигір’я Азарова» має законний статус і прокуратура більше не оскаржує виведення земель із державної власності в приватну. Більше того, колектив учасників кооперативу «Південний» залишився майже незмінним.

Дані з Кадастрової карти України. Графіка 1News

І тут починається найцікавіше. За даними бізнес-пошукової системи «YouControl», серед іменитих засновників товариства станом на 13 грудня 2017 року значаться наступні особи:

  • син екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова Олексій;
  • екс-депутат від Партії регіонів, колишній заступник голови ДУС Григорій Смітюх з родичами;
  • сини колишнього міністра фінансів Федора Ярошенка;
  • співзасновник акціонерного товариства «Молочний Альянс» Ігор Слободський, що володіє торговими марками «Яготинське», «Пирятин», «Славія» тощо;
  • рідна донька і племінниці Сергія Тарути Катерина, Ірина та Ганна.

Зазначимо, що найбільшою кількістю земельних ділянок, які перебували в оренді колективу «Південний», а згодом були приватизовані, належать родині Григорія Смітюха. Тетяна Чорновол у своїй статті в 2010-му про нього писала: «В часи, коли Ігор Бакай керував ДУС, Григорій Смітюх був його заступником і, як кажуть його опоненти, зміг урвати собі чималий шматок дусівського пирога. Він не лише умудрився продати базу відпочинку Кабміну своїй дружині. Він також передав під будівництво своїй компанії «Антарес» ще два ласих об’єкти ДУС. Перший – це старовинний особняк на вулиці Липській. Нині там знаходиться офіс Партії Регіонів. Другий – будівля у дворі адміністрації президента. Згодом цей об’єкт виріс у скандальний багатоповерховий будинок, де з вікон можна заглядати прямо в кабінет президента України».

В часи Революції Гідності Григорій Смітюх публічно на сцені «Антимайдану» попросив у  російського президента Володимира Путіна «допомоги». Відео з цього виступу можете переглянути нижче:

Цікаво, що рідний брат Григорія Смітюха Василь нині очолює відділ представництва в адміністративному судочинстві управління захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури м. Києва. В нього також є ділянка у межах товариства «Південний». Можливо це і є однією з причин, чому прокуратура більше не має претензій до «Межигір’я Азарова».

Поруч із землями Смітюха розташувались ділянки рідної дочки Сергія Тарути Катерини та дочок його брата Ірини і Ганни. Варто нагадати, що Тарута дуже близький із братом Олександром, вони разом ведуть бізнес, на нього записана частина майна нардепа, а в часи очільництва Сергієм Тарутою Донецької області його брат навіть виграв тендер на будівництво захисної стіни на кордоні з Росією.

Однією з ділянок на 21-у кілометрі Столичного шосе також володіє Інна Подгородецька, яка тісно пов’язана із родиною Тарути.

Вона є керівником музею історичного культурного надбання «Платар» та благодійного фонду з такою ж назвою. У матеріалі «Законотворчі провали Тарути: за що отримує зарплату нардеп у Верховній Раді» журналісти 1News писали, яким чином Сергій Тарута отримав контроль над цим музеєм. І це не надто приємна історія.

Також Інна Подгородецька керує ТОВ «Сінергія», засновницею якої є Катерина Тарута. Через цю компанію донька нардепа веде бізнес у кіно-індустрії: її пов’язують із мережею кінотеатрів «Лінія кіно».

Сусідами по ділянкам Тарути є сини екс-міністра фінансів, який вважався дуже близьким до Миколи Азарова, Федора Ярошенка.

Цікаво також і те, що двома ділянками у «Південному» володіє син екс-міністра юстиції часів Януковича Олександра Лавриновича – Максим. Хоча він і не входить у число засновників товариства «Південний».

Серед тих, хто володіє ділянками поруч, також значиться родина Валентина Савицького – колишнього нардепа від «Народної партії», екс-глави головного контрольного управління Адміністрації Президента.

Тож, як бачимо, компанія по земельним ділянкам у родичів Сергія Тарути видалась більш, ніж прихильна до ідей, які сповідував Віктор Янукович та його прем’єр Микола Азаров. Більше того, донька Тарути володіє наділом поруч із людиною, яка публічно просила Путіна «допомогти».

В даному контексті питання, чому «Межигір’я Азарова» досі не повернули до державної власності і цим ніхто не займається вже протягом двох років, потрібно задавати правоохоронним органам та прокуратурі. Однак і до політично активного Сергія Тарути, який нещодавно заснував партію «Основа» з уламків «регіоналів», є претензії: яке він має право говорити про те, що не дозволив Януковичу забрати свободу в українців, коли він і понині міцно пов’язаний із «зрадниками» Батьківщини?

Анна Межова, 1News

Tags
загрузка...

Схожі статті

One Comment

  1. Почему все эти данные про Таруту появились сейчас,а не тогда ,когда его назначали на высокий государственный пост.Это смотрится очень некрасиво.Значит ,если бы он молчал про людей у власти,то и о нём бы ничего плохого не говорили.Вроде как” ты такой же ,как и я “.

Close