Цікаве

Свято ікони Богородиці “Милостива”: історія та молитви

У четвер, 25 листопада, православні віряни вшановують Кіккську ікону Божої Матері “Милостива”. Це один із найшанованіших чудотворних образів Богородиці на Кіпрі.

Свою назву ікона отримала завдяки горі Кіккос, розташованій на цьому острові. Вважається, що її написав апостол та автор одного з Євангелій Лука – перший іконописець і заступник художників. 1News розповідає чим знаменитий образ і яку молитвучитають перед ним.

Успіння Пресвятої Богородиці - молитва

Історія Кіккської ікони Божої Матері “Милостива”

За переказами, ікона “Милостива” була написана за життя Божої Матері й Діва Марія благословила цей та інші образи Луки.Євангеліст відвіз їх до Єгипту, де розміщувалася одна з перших християнських громад. Там образ пробув до 980 року.

Коли з приходом сарацинів у країні почалися гоніння на християн, ікону перевезли до Константинополя та помістили до імператорського палацу.

25 листопада вшановують Кіккську ікону Божої Матері "Милостива"

Якось Мануїл Вутоміт, полководець візантійського імператора Олексія I Комніна, полюючи, заблукав у горах Кіпру Троодос. Зустрівши самітника Ісаю, він запитав у нього дорогу, але чернець був настільки зайнятий молитвою, що не помітив полководця, що наблизився. Розлютившись, той побив старця і сам знайшов шлях до міста.

Незабаром Мануїл сильно захворів і вирішив знайти ченця, щоб вибачитися. Тоді ж Ісаї уві сні з’явилася Діва Марія і розповіла про каяття полководця. Божа Мати веліла йому попросити Мануїла у якості спокути привезти ікону “Милостива” на Кіпр. Мануїл видужав, але не знаходив часу для поїздки.

Перед іконою Богородиці "Милостива" моляться про зцілення від різних недуг

 

Через деякий час захворіла дочка імператора. Полководець розповів про своє зцілення та обіцянку привезти ікону Богородиці. Імператор погодився, дочка зцілилася, але образ так і не привезли. Незабаром занедужав сам Олексій I Комнін.

Уві сні йому з’явилася Діва Марія і дорікнула порушенням обіцянки. Після цього ікону доставили на Кіпр та виділили кошти на будівництво храму в ім’я Божої Матері на острові.

Кіккська ікона Богородиці – один з найшанованіших чудотворних образів Богородиці на Кіпрі

 

При перевезенні з Константинополя ікону вкрили хустиною: після явлення Богородиці імператор побоювався ще раз потурбувати її навіть поглядом. Ченці також вирішили залишити ікону прикритою, а ті, хто змінює покрив раз на кілька років, роблять це позаду чудотворного образу. За переказами, людей, які наважилися зняти покрив, спіткало швидке покарання.

Коли ікона "Милостива" опинилася на Кіпрі, від неї одразу стали вершитися дива
У чому допомагає ікона Божої Матері “Милостива”Перед іконою Богородиці “Милостива” моляться про зцілення від різних недуг, у тому числі головного болю, паралічу, безпліддя, кровотечі, про зміцнення у важких життєвих обставинах, духовне зміцнення ченців та в сімейних проблемах, позбавлення від посухи.

Молитва Божої Матері перед іконою “Милостива”

Молитва Божої Матері перед іконою "Милостива"
Джерело: Обозреватель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button