Цікаве

Світовий Банк будує в Грузії археологічний музей

В експозиції нового музею виставлять 25 тисяч унікальних археологічних експонатів

У місті Мцхета – стародавньої столиці Грузії – розпочалося будівництво археологічного музею за сучасними стандартами, яке планують завершити влітку 2019 року.

 

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Проект був розроблений згідно з методологічними вказівкам Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відповідно до всіх сучасних стандартів музеографії”, – йдеться в публікації.

Музей створять на базі старого міського кінотеатру, збудованого 1960 року. Він багато років не функціонував, а в 2015 році був переданий Національному агентству з охорони культурної спадщини Грузії.

В результаті реконструкції старої будівлі в музеї облаштують простори для виставок і конференцій, фондосховище і кафетерій. Проект також передбачає збереження археологічної пам’ятки “Ворота Мцхета”, благоустрій прилеглої до музею території та перетворення її на громадський простір.

За інформацією ресурсу “Грузія Online”, в експозиції нового музею виставлять 25 тисяч унікальних археологічних експонатів.

Проект здійснює Фонд муніципального розвитку Грузії за фінансової підтримки Світового банку. Його вартість перевищує близько 3,5 мільйона доларів.

Останні новини

Back to top button