Цікаве

Світові напророкували нову фінансову кризу

Сукупні втрати на ринках акцій США, Азії і Європи внаслідок масштабних розпродажів за підсумками жовтня перевищили п’ять трильйонів євро, що стало найбільшим обвалом з часів краху банку Lehman Brothers в 2008 році.

“Американський індекс S&P 500 завершив жовтень падінням на 8% – найгірший результат за останні десять років. Високотехнологічний Nasdaq знизився на 9,2%, також встановивши антирекорд з листопада 2008 року. А фондовий індекс MSCI World, куди входять цінні папери, що торгуються в 23 країнах світу, з початку року впав на 15% “, – повідомляє 1News.

Ринок струснули новини про можливий вихід Італії з ЄС, а також вбивство журналіста Джамаля Хашукджі в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині. Серед інших причин називають побоювання інвесторів у зв’язку з ростом процентних ставок у США, а також загострення торгових відносин між Вашингтоном і Пекіном.

За розрахунками великого американського інвестбанку JP Morgan Chase, найгірше попереду і американський фондовий ринок чекає справжній обвал. Очікується, що ринок впаде через велику кількість індексних, біржових та інших пасивно керованих фондів. Зараз до 80% всіх активів припадає на пасивно керовані, тоді як перед кризою 2008 року їх частка не перевищувала 30%.

У JP Morgan Chase відзначають, що глобальна криза ймовірна в 2020 році – їй буде передувати низка нових падінь американських індексів. Аналітики банку вказують, що під час глобальної кризи 2007-2008 років фондовий індекс S&P 500 впав на 54% від пікових значень.

Передбачається, що прийдешній обвал світового фондового ринку буде не настільки масштабним, оскільки вартість активів в країнах, що розвиваються зараз набагато нижча, ніж в 2008 році.

Джерело: UAZMI

Back to top button