Цікаве

Суд засудив фіктивного спонсора «Опозиційного блоку» (документ)

Продавчиня з Обухова, компанія якої нібито перерахувала мільйон партії «Опозиційний блок», визнана винною за статтею «фіктивне підприємництво». Відтак, походження коштів у звіті партії залишається невідомим.

Деснянський районний суд м.Києва 22 жовтня засудив Любов Поліщук до 3-х років умовно за статтею 205 ККУ «фіктивне підприємництво».

 

Як з’ясували журналісти 1News, у судовому рішення зазначається, що Поліщук, діючи спільно з невстановленою досудовим слідством особою, за грошову винагороду в розмірі 500 грн., здійснила державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності  – ТОВ «ПОЛІ-БУД-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 40965646) у Деснянській районній в м. Києві державній адміністрації, що знаходиться за адресою: м. Київ, пр. Маяковського, 29, про що в Єдиному державному реєстрі внесено відповідний запис за №10661020000013338, тобто вчинила фіктивне підприємництво, шляхом створення суб’єкта підприємницької діяльності…з метою прикриття незаконної діяльності, а саме документального оформлення псевдо господарських операцій з подальшою мінімізацією податкових зобов’язань суб’єктами підприємницької діяльності реального сектору економіки.

Згідно з інформацією бізнес-пошукової системи «YouControl», датою застування ТОВ «ПОЛІ-БУД-СЕРВІС» значиться 17.11.2016 р.

Як пише «Bihus.info», журналісти виявили цю фірму виявили у фінансовому звіті «Опозиційного блоку» як таку, що віддала партії мільйон гривень.

За коментарем журналісти виїхали в Обухів, де зустріли матір засновниці. Вона розповіла, що дочка працює у одному з обухівських магазинів, продала свої паспортні дані невідомим і вони зареєстрували кілька фірм, та жодних внесків на діяльність політичної партії «Опозиційний блок» вона не здійснювала.

З цією інформацією юристи проекту «Тисни» звернулись до Державної фіскальної служби, яка направила висновок до прокуратури Києва, звідки його було доправлено до суду.

Любов Поліщук визнала свою провину і за угодою з прокурором отримала 3 роки умовно, з 1 роком випробувального терміну.

Визнання фірми з партійного звіту фіктивною, на думку юристів, має стати передумовою для відкриття іншого провадження – щодо ймовірної легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Back to top button