УкраїнаЦікаве

Суд посадив активіста-хабарника під домашній арешт

Шевченківський районний суд м. Києва відпустив під домашній арешт голову Всеукраїнської громадської організації «Бюро з питань захисту екології та здоров’я» Михайла Бурду. Про це 1News стало відомо з ухвали суду.

Нагадаємо, Бурду було затримано під час вимагання хабаря від підприємця 4 липня 2017 року. Встановлено, що Бурда вимагав у підприємства щотижнево сплачувати грошові кошти. Сума залежала від обсягу видобутої підприємством продукції, за попередніми підрахунками «данина» становила близько 200 тис гривень на місяць.

Як зазнає прес-служба прокуратури, голова громадської організації, в разі відмови підприємства сплачувати йому гроші, погрожував пошкодити та знищити майно підприємства.

Зловмисника було затримано правоохоронними органами при передачі 34 тис гривень.

Прокуратура просила для Михайла Бурди запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте, як говориться в ухвалі Шевченківського суду від 6 липня 2017 року, прокуратурі було відмовлено, замінивши запобіжний захід на домашній арешт.

Михайлові Бурді заборонено залишати житло з 22:00 до 07:00. Окрім того, йому не можна виїжджати за межі Києва без дозволу слідчого, прокурора, судді чи суду.

Голова Всеукраїнської громадської організації «Бюро з питань захисту екології та здоров’я» повинен здати свій закордонний паспорт, а також утримуватися від спілкування з потерпілими, від яких він вимагав хабарі.

Строк домашнього арешту для Бурди призначений до 4 вересня 2017 року.

Враховуючи склад злочину голови Всеукраїнської громадської організації «Бюро з питань захисту екології та здоров’я», стає незрозумілим, з якої причини суд вирішив, що домашній арешт – це адекватний запобіжний захід. Перебуваючи у домашніх умовах активіст Бурда цілком ймовірно може продовжити злочинну діяльність та вимагати хабарі. Подібні рішення суду, коли хабарників відпускають на волю, йдуть у розріз с державною політикою, орієнтованою на боротьбу з корупцією.

Нагадаємо, раніше 1News повідомляло про те, що громадська організація «Бюро з питань захисту екології та здоров’я» прославилась бійкою у Київраді у травні 2017 року. Тоді сімох «екологів» спортивної зовнішності забрали до СІЗО.

Додамо, що у складі організації є особи, зовнішній вигляд яких більше нагадує відвідувачів спортзалів, аніж активістів-екологів. На одному з відео, яке поширює «Бюро з питань захисту екології та здоров’я» видно, як активісти відверто сміються з того, що закликають небайдужих долучатися до прибирання лісу.

Також нагадуємо, що випадки, коли активісти, прикриваючись громадською діяльністю, намагаються шантажувати підприємців, непоодинокі. Неодноразово у ЗМІ повідомляли про те, що професія «громадський активіст» стала вкрай популярною, враховуючи повну свободу дій, які межують із законністю.

Новина про затримання активіста на хабарі викликала значний резонанс у громадськості, тому 1News буде слідкувати за справою голови організації «Бюро з питань захисту екології та здоров’я» Михайла Бурди. Адже хабарники повинні сидіти за гратами, а не продовжувати свою діяльність, сподіваючись на безкарність. Також маємо надію, що прецедент з Михайлом Бурдою спонукатиме псевдоактивістів, які останнім часом активізувалися, припинити свою “підривну” роботу.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close