Цікаве

Створено знеболюючий медпрепарат, який не викликає залежності

У США вчені створили новий знеболюючий препарат, завдяки йому може статися революція в анестезії, інформує 1NEWS з посиланням на cikavosti.com.

Анальгетик сильніший і надійніший морфіну, при цьому не спостерігається будь-яких побічних ефектів, включаючи розвиток залежності.

Експериментальний препарат отримав найменування AT-121. Він пройшов випробування на лабораторних тваринах, показавши позитивні результати.

Ліки здатні блокувати потенційно можливе зловживання лікувальними опіоїдами, розповів професор Мей Чуань Ко з університету Вейк-Форест. Вчений є співавтором проекту.

В даний час існує небезпека звикання до анестетиків вже після кількох прийомів. У США понад 2 млн людей занадто часто вдаються до медичних опіоїдів.

Новий препарат AT-121 об’єднує функцію лікувального впливу і придушення звикання в одній молекулі. Ця вкрай ефективна складова викличе справжній прорив у фармацевтиці, вважає Брайан Рот, професор з університету Північної Кароліни.

Випробування на макаках показали, що навіть при використанні великих доз не відзначено ускладнень з диханням або роботою серця.

До того ж не спостерігається негативного ефекту звикання до препарату. Анальгетик може з’явитися в аптеках через кілька років.

 

 

Останні новини

Back to top button