Цікаве

Створено сенсаційний спосіб боротьби з передчасним старінням

Вчені Інституту Солка розробили новий метод антивікової терапії, заснований на редагуванні генів за допомогою системи CRISPR.

Створено сенсаційний спосіб боротьби з передчасним старінням

Цей метод дозволяє полегшити симптоми прогерії – невиліковного генетичного захворювання, що приводить до передчасної смерті, повідомляє 1News.

Дослідники застосували CRISPR/Cas9 на мишачій моделі прогерії, при цьому тварини були модифіковані таким чином, щоб у їхніх клітинах синтезувався білок Сas9. Це з’єднання є “ножицями”, які розрізають ДНК в певній його частині.

За допомогою аденоасоційованого вірусу в гризунів були доставлені дві синтетичні РНК, які беруть участь у процесі редагування генів, і репортерний ген, за проявом якого можна визначити, чи було редагування успішним.

Гідова РНК вказувала Cas9, в якому гені потрібно зробити розріз. Мішенню системи став ген LMNA, що виробляє білок ламін А. Дефектний ламін А, званий прогеріном, порушує зв’язування хромосом із ядерною мембраною, що і призводить до симптомів прогерії. В результаті генної терапії LMNA ставав нефункціональним, однак при цьому продовжував синтезуватися нормальний ламін С.

Через два місяці після початку терапії у мишей покращився стан серцево-судинної системи, загальмувалася дегенерація артерій і зникли симптоми брадикардії, а тривалість життя гризунів збільшилася на 25%.

Дослідники впевнені, що поліпшення терапії дозволить розширити спектр тканин, що піддаються впливу системи CRISPR, і ще більше збільшити тривалість життя.

Джерело:  MedicalXpress

Останні новини

Back to top button