Цікаве

Страсна п‘ятниця 2020: дата та історія свята

Наближається Страсна п’ятниця – найсумніший і важкий день у християн, присвячений спогадам про останні дні земного життя Господа Ісуса Христа, його розп’яття і страти. Коли настане Страсна п’ятниця в 2020 році, яка історія цього дня, розповідає 1News.

Страсна п’ятниця: дата в 2020 році

На Страсному тижні, який у 2020 році триватиме з 13 до 18 квітня і завершить Великий піст, найскорботніший день – це Страсна п’ятниця.

Велика Страсна п’ятниця безпосередньо залежить від Великодня. А тому вона не має фіксованої дати і щороку випадає на різні дні.

Оскільки Великдень 2020 відзначається 19 квітня, то Страсна п’ятниця цьогоріч настане на три дні раніше – 17 квітня.

Історія Страсної п’ятниці

Ця п’ятниця названа на згадку про Страсті Христові, тобто ті страждання, які Ісусу Христу довелось пережити в останні дні земного життя, будучи ще людиною до свого Божественного втілення.

Саме в Страсну п’ятницю, понад дві тисячі років тому, Ісус був переданий суду після зради одним із своїх учнів на ім’я Іуда Іскаріот. За вчення і проповіді перед народом Ісуса схопили і засудили, а потім піддали ганебній страті через розп’яття на хресті. Так у ті часи зазвичай стратили злодіїв і розбійників.

Цього ж дня сталася і сама страта Христа на горі Голгофі. Після Його болісної хресної смерті тіло зняли з хреста його учні і поховали в печері, звідки на третій день Ісус дивним чином зник і повернувся вже після свого Воскресіння.

Таким чином, Страсна п’ятниця – це день, коли сталася страта Сина Божого, який відповідно до пророкувань Старого Завіту, прийшов на землю, щоб перемогти смерть і пожертвувати своїм життям заради людей, викупивши їхні гріхи.

Джерело: Сьогодні

 

Back to top button