Цікаве

Стало відомо, скільки українських підлітків курять, вживають алкоголь та наркотики

Показники в Україні дуже високі, зокрема, щодо доступності алкогольних напоїв

Близько 50% українських підлітків мають досвід куріння, 86% вживали алкоголь та 18% – наркотики.

 

Про це на презентації звіту ЮНІСЕФ щодо куріння, вживання наркотичних речовин серед підлітків розповіла голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Ольга Балакірєва, – інформує 1NEWS.

“Один з чинників вживання психоактивних речовин, – це доступність для підлітків. Показники в Україні дуже високі, зокрема, щодо доступності алкогольних напоїв. Навіть міцні алкогольні напої, вартість яких зростає кілька разів на рік, і які мають контролюватися під час продажу, також досить доступні. Майже третина (28,6%) говорить про те, що їм легко або дуже легко дістати такі напої. Попри потужні кампанії проти куріння, і досить потужні їх результати, рівень доступності сигарет для підлітків залишається досить високим: практично кожен другий (43,8%) не має з цим жодних проблем”, – сказала Балакірєва.

Так, згідно з даними дослідження 64,3% опитаних заявили, що їм легко або дуже легко дістати вино, пиво, шампанське. 60,7% опитаних підлітків висловилися таким чином щодо слабоалкогольних напоїв.

Серед причини, з яких підлітки вживали алкоголь, 36% хлопців та 42% дівчат назвали “покращення настрою”. 23% хлопців і 30% дівчат за допомогою алкоголю намагаються впоратися з внутрішніми проблемами. 17% опитаних відповіли, що вживають алкоголь задля “отримання кайфу”, а 12,5% – для схвалення іншими.

Водночас 82% хлопців опитаних та 88% дівчат заявили про досвід вживання алкоголю протягом життя, 74% – що вживали алкоголь протягом останнього року, а 46% – що пили алкогольні напої протягом 30 останніх днів.

Також згідно з дослідженням, 12,3% підлітків мають доступ до марихуани, 7,1% – до транквілізаторів. Як зауважила Балакірєва, особливо транквілізатори доступні для дівчат. 5,8% та 5,7% опитаних підлітків заявили, що їм легко дістати амфетамін та крек, 5,2% – екстазі, 4,9% – метамфетамін, 4,3% – кокаїн та 4,2% – метадон.

Також за словами Балакірєвої, в дослідженні запитували не тільки про сигарети, а й про електронні сигарети, і результати свідчать про досить швидке поширення їх серед підлітків.

”Попри те, що цей продукт не так давно прийшов в Україну, практично немає відмінності за досвідом спроби протягом життя. І навіть для дівчат цей показник досить високий, хоча хлопці є лідерами в цьому показнику. За останні 30 днів (до моменту опитування — ред.) кожен четвертий хлопець курив, і 15% курили електронні сигарети. Серед дівчат цей показник трохи менший. А щоденні курці складають практично 19%. Ми маємо на це звертати увагу”, – сказала Балакірєва.

За даними дослідження досвід куріння мають 54,7% хлопців і 46,4% дівчат.

Джерело: Укрінформ

Back to top button