Цікаве

Стала відома ще одна причина для розвитку туберкульозу

Коли наша імунна система ослаблена різними чинниками, зокрема, й тривалим стресом, прийняття імунодепресантів, це — ризик для туберкульозу

Психологічний стрес або перебування людини у тривалій стресовій ситуації може призвести до розвитку туберкульозу.

 

Про це заявила завідувач Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров’я України Яна Терлеєва, – інформує 1NEWS.

«Якщо брати до уваги дані, що їх публікують авторитетні зарубіжні спеціалізовані видання, міжнародні партнери та ВООЗ, то підвищений ризик захворюваності на туберкульоз зберігається ще два роки після того, як чинник усунено. Наприклад, якщо у людини хтось помер у родині і це було значним стресом для близької людини, то така стресова ситуація може потенційно вплинути на появу туберкульозу ще протягом двох років», – зазначила експерт.

Вона підкреслила, що туберкульоз є інфекційним захворюванням, у розвитку якого приймають участь кілька чинників.

«Наявність самого збудника туберкульозу недостатньо для того, щоб розвинулося захворювання. Підтвердженням цього факту є те, що, за даними досліджень 90-х років минулого століття, близько 90% населення України ще у дитячому віці було інфіковано мікобактерією туберкульозу. Протягом життя на туберкульоз хворіє лише 9-10%. Щоб розвинувся туберкульоз має бути сприйнятливий організм. Коли наша імунна система ослаблена різними чинниками, зокрема, й тривалим стресом, прийняття імунодепресантів, це — ризик. Наш імунітет не спрацьовує і мікобактерія, що є в організмі, активно розмножується і призводить до туберкульозу», – пояснила Терлєєва.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close