Цікаве

Справа проти «хабарника» Мосійчука може бути поновлена

Народний депутат Сергій Каплін звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою поновити справу відносно нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.

 

«Звернувся до ГПУ, аби там поновили розслідування по справі хабарів Мосійчука, а також по решті його діянь: («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою»), ч. 2, 3 ст. 296 («Хуліганство»), ч. 1, 2 ст. 350 («Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок»), ч. 1 ст. 376 («Втручання в діяльність судових органів»), ч. 1, 2 ст. 377 («Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного»)», – повідомив Каплін на своїй сторінці у «Фейсбук».

 

Також Каплін нагадав, що «вся країна чула розцінки депутата-радикала Мосійчука і бачила, як він бере хабар. Однак пійманий на гарячому корупціонер досі на свободі».

«В країні, де лазівка в законі та шоу з показовим помиранням у судах використовуються, щоб витягти злочинця із тюрми ніколи не подолати корупцію!», – пише Каплін, додавши, що сподівається на те, що «Генпрокуратура таки доведе справу до кінця і безкарність і нахабство ОПГ РПЛ (організоване злочинне угрупування «Радикальна партія Ляшка» – ред.) буде подолане!».

Нагадаємо, 17 вересні 2015 року депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука у супроводі співробітників СБУ вивели із будівлі Ради. Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та його арешт. «За» проголосувало 262 депутати.

Мосійчука підозрювали у вчиненні злочинів, передбачених п’ятьма статтями Кримінального кодексу – хабарництві; хуліганстві; погрозах або насильстві щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок; втручанні в діяльність судових органів; погрозі або насильстві щодо судді.

Тодішній генпрокурор Віктор Шокін продемонстрував у залі парламенту відео, на якому Мосійчук вимагає хабарі за різні «послуги». Так, на одному із епізодів відео Мосійчук обіцяє іншій особі сприяння у видобутку на кар’єрі та називає суму у розмірі 100 тисяч гривень. На відео добре видно, що це саме Ігор Мосійчук.

Також в мережі є відео, на якому Мосійчук погрожує лікарю у грубій формі, використовуючи нецензурну лексику.

Під час оскарження в суді свого затримання Мосійчук знепритомнів, після чого його забрала «швидка». Печерський районний суд оголосив перерву, щоб його могли оглянути лікарі Національного інституту хірургії і трансплантології Шалімова і Центрального госпіталю СБУ.

У травні 2016 року Верховний суд України визнав незаконним зняття Верховною Радою недоторканності із народного депутата Ігоря Мосійчука.

Згодом Генеральна прокуратура відкликала своє подання на арешт народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.

До обрання нардепом Мосійчук був членом організацій націоналістичного спрямування, СБУ звинувачувала його у підготовці теракту у справі «васильківських терористів».

З 2011 до весни 2014 року він перебував у Київському СІЗО. Усіх фігурантів справи випустили на волю після зміни влади в країні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close