Цікаве

SpaceX запустила перший регулярний маршрут у космос (ФОТО)

Він відкриває нову еру комерційно розроблених космічних апаратів, які належать приватній особі, а не NASA, для відправлення американців на орбіту

Пілотований космічний корабель Crew Dragon, розроблений приватною американською компанією SpaceX, вирушив до Міжнародної космічної станції (МКС).

Ракета-носій Falcon 9 вилетіла з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, – інформує 1NEWS.

На борту перебували астронавти Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Майкл Хопкінс, Шеннон Вокер і Віктор Гловер, а також астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Соїті Ногуті.

Зображення

Вони приєднаються до екіпажу 64 тривалої експедиції МКС – космонавтів Сергія Рижикова, Сергія Кудь-Сверчкова і астронавтки NASA Кетлін Рубінс. Очікується, що Хопкінс, Вокер, Гловер і Ногуті перебуватимуть на станції близько пів року.

Кілька днів тому NASA завершило сертифікацію Falcon 9 і Crew Dragon для виконання регулярних комічних польотів. Це – перший регулярний політ Crew Dragon в рамках комерційної програми пілотованих польотів NASA. Він відкриває нову еру комерційно розроблених космічних апаратів, які належать приватній особі, а не NASA, для відправлення американців на орбіту.

Глава компанії SpaceX Ілон Маск не був присутнім під час запуску, бо, ймовірно, інфікувався коронавірусом.

Зображення

SpaceX, як і приватна американська компанія Boeing, бере участь у програмі NASA Commercial Crew Program, мета якої – доправлення астронавтів у космос. Boeing отримав 4,2 мільярда США доларів на розробку капсули для екіпажу в рамках контракту NASA, а SpaceX – 2,6 мільярда доларів.

Корабель Crew Dragon здійснив перший випробувальний політ до МКС без екіпажу в березні 2019 року, а у травні 2020-го доправив на МКС астронавтів NASA. Уперше за дев’ять років американці вирушили в космос на вітчизняному кораблі.

У 2011 році Сполучені Штати завершили програму Space Transportation System, в рамках якої використовувалися багаторазові космічні човники Shuttle. Після цього американських астронавтів і вантажі на МКС доправляли російські ракети “Союз”.

У грудні 2019 року Boeing відправив на випробувальний політ до МКС корабель CST-100 Starliner, але стикування зі станцією скасували, бо апарат вчасно не вийшов на задану орбіту. Повторний випробувальний політ без екіпажу очікується в січні 2021 року.

Зображення

Для космічної галузі, передусім американської, успіх попередньої – травневої – місії без перебільшення став історичною подією, адже тоді вперше людей у космос відправила приватна компанія.

Крім того, вперше за дев’ять років американці відправили на Міжнародну космічну станцію своїх астронавтів самостійно. З 2011-го США доводилося купувати місця на російських кораблях “Союз”.

Використання російських кораблів не лише било по міжнародному іміджу США як космічної держави, але й коштувало країні чималих грошей: останнім часом вартість відправки лише одного астронавта на “Союзі” сягала 90 млн доларів – це приблизно у чотири рази більше, ніж 10 років тому. Послуги SpaceX значно дешевші – всього 55 млн доларів за місце.

Останні новини

Back to top button