Цікаве

SpaceX доставить людину на Місяць за 7 мільярдів доларів

Прагнучи створити постійну базу на Місяці, NASA розпочало розробку проекту Lunar Gateway – орбітальної платформи, яка буде служити домівкою для астронавтів. Компанії Ілона Маска SpaceX було доручено розробити спосіб доставки корисних вантажів від Землі до Місяця, розповідає 1News.

NASA розпочало укладати комерційні контракти в рамках програми Artemis – плану з повернення на Місяць. SpaceX виграла перший тендер та гарантує космічному агентству два успішних польоти з доставкою вантажів на Місяць в найближчі 5 років. Надалі проект передбачає стабільне транспортування вантажів на Місяць протягом 12 років.

“SpaceX в рамках проекту Gateway буде доставляти критично важливі вантажі для екіпажів, що беруть участь в експедиціях на місячних базах”, – йдеться в прес-релізі NASA. Перші експедиції заплановано на 2024 рік.

В цілому NASA виділило 7 мільярдів доларів США на ці поставки, тому навіть якщо агентство має намір укласти контракти з іншими ракетними компаніями, SpaceX цілком може заробити.

Основою системи доставки SpaceX є Falcon Heavy – найпотужніша в світі ракета на поточний момент. Вона була розроблена з урахуванням відправки космічних кораблів з людьми на Місяць або Марс. Особливість ракети в тому, що вона може бути багато разів використана, як наслідок, вартість кожного польоту буде набагато нижчим за аналогічні проекти NASA.

Falcon Heavy в рамках проекту Lunar Gateway буде виводити на орбіту Землі новий космічний корабель Dragon XL, який потім буде розганятися для досягнення Місяця. SpaceX все ще не показала зовнішній вигляд апарата, але судячи з назви, він буде схожий на Dragon – останній вже є діючим космічним кораблем. Dragon XL буде здатний вміщати до семи осіб і нести корисний вантаж вагою в 6 тис. кг, а також безпечно повертатися на Землю з 3 тис. кг вантажу на борту.

Джерело: прес-служба NASA

Останні новини

Back to top button