Цікаве

Сонце викинуло в космос величезний потік плазми

Сонце викинуло в космос величезний потік плазми

Фото: sciencealert.com
Викид плазми

Фотографію було знято 24 вересня професійним астрофотографом з Арізони.

 
Астрофотограф зробив унікальне зображення масивного шлейфу плазми, що вилітає із Сонця. Вогняна нитка, відома як викид корональної маси (CME), поширилася в космос на відстань понад 1,6 мільйона кілометрів від поверхні Сонця, пише Science Alert.
 
Фото було зроблено 24 вересня професійним астрофотографом та мешканцем Арізони Ендрю Маккарті.
 
За словами фахівця, CME був частиною незначної сонячної бурі – класу G-1, найнижчої категорії за шкалою геомагнітних бурь Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) – і прямував у бік від Землі.
 
“Ефірний викид був найбільшим CME, який я будь-коли бачив”, – написав Маккарті.
 
Відомо, що плазма спочатку містилася у великій петлі, з’єднаній з поверхнею Сонця, яку називають протуберанець, а потім обірвалася і направилася в космос зі швидкістю близько 161 000 км/год.
 
Сама фотографія є складовим сповільненим зображенням у штучних кольорах, в якому зібрані сотні тисяч зображень, знятих за шестигодинний період.
 
“Кожної секунди знімалося від 30 до 80 окремих зображень, які потім зберігалися у файлі, розмір якого в кінцевому підсумку досягав близько 800 гігабайт. Потім зображення були об’єднані, щоб показати КВМ в дрібних деталях. На фотографії поверхня Сонця і CME здаються помаранчевими, але насправді це не так. Хромосфера (найнижча область атмосфери Сонця) і КВМ природним чином випускають тип світла, який здається нам рожево-червоним і відомий як воднево-альфа, або H-альфа, світло”, – додав учений.
 
Нагадаємо, раніше вчені з обсерваторії сонячної динаміки NASA зафіксували на Сонці дивовижно намагнітизовану пляму.
 
Астрономи зробили детальні знімки Сонця
 
 
 
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button