Цікаве

Сонце вступає в 11-річний цикл високої активності

НАСА повідомило про початок нового періоду підвищеної активності денного світила, передає 1NEWS з посиланням на ukrrain.com.

Вчені назвали його “Сонячний цикл 25”. Це важливо для роботи земних електронних технологій і астронавтів на орбіті. Людству доведеться зіткнутися з технічними проблемами і труднощами, до яких потрібно підготуватися.

Періоди спокійного і активного Сонця змінюють один одного приблизно кожні 11 років. Про це відомо давно, але природа явища досі не розгадана. Вчені називають це “погодою на Сонці”.

У бурхливі періоди на його поверхні відбувається більше гігантських вибухів, при яких наша зірка, як сказано в повідомленні НАСА, “випльовує” в простір додаткову енергію, світло і речовини сонячної корони.

Потоки елементарних частинок здатні порушувати радіозв’язок та нашкодити астронавтам, які не захищені магнітним полем Землі.

 “Не буває поганої погоди, буває погана підготовка до неї, – заявив Джейк Блічер, провідний спеціаліст управління НАСА по пілотованих польотах. – Космічна погода існує і все, а наша справа – вживати заходів”.

Мінімум сонячної активності, що зазвичай знаменує собою закінчення попереднього циклу, припав на грудень 2019 року. Через складність і непередбачуваність процесів на Сонці вченим знадобилося кілька місяців, щоб переконатися в цьому остаточно.

“Ми виходимо з мінімальної і вступаємо в період максимальної сонячної активності, але важливо пам’ятати, що вона ніколи не припиняється: вона лише змінює свої масштаби за принципом маятника”, – сказала експерт відділу геліофізики штаб-квартири НАСА Ліка Гухатакурта.

За прогнозами вчених, пік сонячної активності буде в липні 2025 року. Нинішній період активного Сонця обіцяє бути спокійніше попереднього, що прийшовся на нульові роки.

“Але це не дає гарантії від екстремальних проявів. Сонце реально впливає на наше життя, і цей вплив нікуди не дінеться”, – говорить Дуг Бісекер, експерт з фізики Сонця з Центру прогнозування космічної погоди при Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень США.

До нового періоду активного Сонця в США готуються, як ніколи раніше. Створено міжвідомчу наукову групу для прогнозування сонячної погоди і вироблення плану дій.

“Національне метеобюро готує країну до будь-яких змін земної погоди. Тепер ми йдемо до того, щоб так само передбачати космічну погоду. У проекті беруть участь 24 федеральних агентства”, – заявив директор офісу по проектам, плануванню та аналізу служби супутникової інформації управління океанічних і атмосферних досліджень Ельсайед Талаат.

 

 

Back to top button