Цікаве

Сьогодні у США виходить серіал про Чорнобиль

Сценаристом і продюсером фільму виступив Крейг Мезін, який є вихідцем з України

Американський кабельний канал HBO презентує 6 травня міні-телесеріал «Чорнобиль», заснований на реальних подіях трагедії 1986-го року.

 

Сценаристом і продюсером фільму виступив Крейг Мезін, який є вихідцем з України, – інформує 1NEWS.

Зазначається, що автор сценарію Крейг Мезін має українські коріння. Каже, це допомогло йому відчути глибину трагедії.

«Я хочу, щоб кожен, хто побачить цей фільм, дійсно подумав про те, як функціонує світ. І щоб глядач запитував себе, чого вартує те, щоб просто пливсти за течією і ігнорувати речі, які можуть бути незручними або про які ви не хочете думати. Ось про це Чорнобиль», – зазначив Мезін.

«Я хочу, щоб вони знали, так, це буде боляче, але я хочу, щоб вони відчули цей зв’язок і ці переживання, яке мали їхні батьки і матері, їхні брати і сестри, І всі люди, які там досі живуть», – додав він.

Мезін переконаний, що зараз історія Чорнобильської катастрофи навіть важливіша для всіх, бо зараз триває глобальна війна з правдою. «Історія Чорнобиля – це історія того, що відбувається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою. Але правда – це правда, і рано чим пізно ми заплатимо. Заплатять не ті, хто при владі, а звичайні люди», – розповів сценарист.

Зберегти правдивість історії було особливо важливою місією для сценариста Мезіна.

«Ми сподіваємося, що люди з України, з Білорусі, коли дивитимуться цей серіал, відчують, що їх побачили: одяг, зачіски, взуття, традиції, культура – що все було правильно. Так ми виявляємо повагу. Сподіваюся, коли вони подивляться цей фільм, вони відчують величезну гордість за себе та роль, яку вони зіграли в історії», – пояснює автор сценарію.

Сценарій серіалу базується на реальних подіях та людських історіях впродовж двох років після аварії.

«Я хотів показати всім неймовірний дух, мужність і волю людей, які кинулися на відкритий ядерний реактор. Вони зіткнулися з ним лицем до лиця. Вони літали над ним, плавали під ним, рили тунелі всередину нього. Багато з них віддали своє життя заради інших», – сказав Мезін.

Він наголосив, що «вся Європа і весь світ у боргу перед тими ліквідаторами».

Ідея екранізувати історію про Чорнобиль з’явилась у Мезіна майже 5 років тому. Про це розповіла виконавча продюсерка Джейн Фетерстоун, яка також є президентом кінокомпанії «Sister Pictures», яка знімала телесеріал.

«Крейг хотів дослідити Чорнобильську катастрофу. Не просто розповісти про факт самого вибуху, а дослідити від дня вибуху до розслідування обставин аварії через два роки, щоб показати і операцію очищення реактора, і брехню про причини вибуху», – зазначила продюсерка.

Для знімальної групи було важливо показати, що Чорнобиль був глобальною проблемою, і тисячі людей, які працювали над ліквідацією катастрофи, насправді врятували Європу від радіоактивного забруднення.

Продюсерка Джейн Фетерстоун розповідає: «Крейг досліджував тему надзвичайно ретельно. Звичайно, йому довелося додати діалоги і деякі події, щоб зробити фільм. Але факти абсолютно автентичні: костюми, сюжет, реквізити, дизайн настільки правдиві, наскільки це було можливо відтворити».

Роль радянського чиновника Бориса Щербини зіграв відомий скандинавський актор Стеллан Скарсґарт. Валерія Легасова, який очолював державну комісію з ліквідації на АЕС – британець Джаред Гарріс, а його колега Емілі Вотсон – в ролі фізика-ядерника, що намагається встановити причини вибуху.

«Я дуже рада взяти участь у цьому проекті. Це те, заради чого стають акторами. Це був чудовий досвід», – сказала в інтерв’б акторка Емілі Вотсон.

Знімали серіал в Литві та Україні, зокрема у Прип’яті та в Києві. Одним із найбільших викликів перед знімальною групою стало відтворення макетів ядерного реактора.

«Зйомки всього серіалу – це був великий виклик. Ми повинні були відтворити реактор до вибуху і після вибуху, і це масштабна річ», – ділиться досвідом продюсерка Ферерстоун.

Бюджет серіалу продюсери тримають у секреті, однак відомо, що зйомки фінансували дві великі телекомпанії – американська HBO та британська Sky. Про коштовність проекту свідчать масштабні декорації реактора, залучення до роботи експертів із 14 країн світу та відомий акторський склад.

Джерело: Голос Америки

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close