Цікаве

Сьогодні найпотужніша в 2020 році магнітна буря накриє Землю

Пік сонячної радіації припаде приблизно на 23 години за київським часом, інформує 1NEWS.

Через потужний спалах на Сонці, який зафіксували 7 грудня, сьогодні геомагнітний сплеск накрив Землю  -10 грудня 2020 року почалася магнітна буря, яка претендує на звання найсильнішою у 2020 році.

Про це повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця.

Відзначається, що викид сонячної речовини стався на боці, зверненому до Землі, тобто вплив спалаху буде максимальним. Пік сонячної активності припав на цю ніч і позначиться не лише на здоров’я жителів планети, а й на роботі електроніки. Також сьогодні зростає загальний радіаційний фон, а також посилюються коливання магнітного поля Землі. Крім того, область полярних сяйв може знизитися до широт 60-70 градусів, що дозволить спостерігати їх на більш великих географічних просторах.

Вчені припускають, що на 17:00 магнітна буря ще більше посилиться, а пік сонячної радіації, який досягне рівня G3, припаде приблизно на 23 години за київським часом і триватиме до 5 годин утра 11 грудня. Потім магнітна буря почне поступово слабшати і до 17:00 п’ятниці перейде в невеликі геомагнітні збурення, які триматимуться протягом суботи та неділі, 12 і 13 грудня.

Наступні магнітні коливання в грудні можливі 12, 13, 23, 25, 30 числа. А сильні магнітні бурі в грудні будуть 10, 11, 18, 19, 20, 24 числа.

Людям, які залежні від перепадів космічної погоди, радять не навантажувати себе надмірною фізичною роботою, а більше відпочивати, уникати стресових ситуацій, а також підтримувати правильний раціон харчування і дотримуватися питного режиму.

 

Back to top button