Цікаве

Соболєву «зливають» дані досудових розслідувань по Майдану

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк «зливає» дані досудового розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності, депутату від фракції «Самопоміч» Єгору Соболєву. Про це свідчать фрагменти листування, зафільмовані під час чергової сесії Верховної Ради з ноутбука Соболєва. Передає 1News з посиланням на http://rozgolos.info

gorbatuk-678x381 (1)

За останній тиждень це вже другий випадок незрозумілого контакту нардепа з високопосадовцями правових відомств. Нагадаємо, нещодавно Єгор Соболєв був помічений о восьмій ранку поблизу стадіону Динамо на неофіційній зустрічі із головою НАБУ Артемом Ситником.

Цього разу журналістам «Розголосу» вдалось зафільмувати факт неправомірного одержання нардепом результатів досудового розслідування. Власне на цих кадрах видно, що помічниця нардепа Мартина Богуславець пересилає Соболєву повідомлення від Сергія Горбатюка. До повідомлення прикріплено документ із назвою ЗВІТ ДСР. У повідомленні примітка – звіт не публікувати і не поширювати, а от інформацією користуватись можна, вочевидь, на власний розсуд.

Соболєву зливають документи з Прокуратури

Горбатюк злив звіт досудового розслідування по Майдану

Горбатюк зливає інфу Соболєву

Нагадуємо, що згідно з чинним законодавством відомості досудового розслідування є таємницею слідства і можуть бути оприлюднені лише з дозволу слідчого чи прокурора, і тільки у тому обсязі, який не перешкоджатиме подальшому розслідуванню. Очевидно, що повний «злив» звіту під останнє уточнення не підпадає, тож не дивно, що Горбатюк просить документ не публікувати.

Проте Єгор Соболєв не надто поспішає прислухатись до застережень – на його столі вже бачимо як мінімум один друкований примірник того самого звіту ДСР, який Горбатюк «злив» з умовою «не поширювати». Повна назва віддрукованого документу підтверджує – мова йде саме про розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

Соболєву злили звіт досудового розслідування по Майдану

Звіт досудового розслідування по Майдану

Довідка: Горбатюк Сергій Вікторович працює у прокуратурі з 2004 року на посадах слідчого і старшого слідчого з особливо важливих справ. У 2010—2011 роках працював під керівництвом заступника генпрокурора Рената Кузьміна. У 2004 році вів справу проти соратника Віктора Ющенка, Давада Жванії, був одним із слідчих у справі Юлії Тимошенко. У 2014 очолив розслідування злочинів, скоєних проти учасників Майдану.

Сергій Горбатюк безпосередньо відповідає за хід і результативність досудового розслідування за фактами переслідувань та масових вбивств учасників Євромайдану, тому, здавалося б, як ніхто має бути зацікавлений у дотриманні усіх норм та збереженні таємниці слідства.

За таких обставин видається досить дивним, що відповідальний слідчий «зливає» результати своєї роботи, здавалося б, сторонній людині. Звичайно, це якщо не згадувати, що у 2016 році за активної підтримки міжфракційого депутатського об’єднання «Єврооптимісти», до якого, між іншим, входить і Єгор Соболєв, Горбатюка пропонували на посаду Генерального прокурора.

Дуже не хочеться думати, що тема злочинів супроти Євромайдану стане розмінною картою у політичній грі чи слугуватиме для задоволення чиїх би то не було політичних амбіцій. Тому сподіваємось на оперативне та вичерпне пояснення таких маніпуляцій зі звітом ДСР як зі сторони Сергія Горбатюка, так і зі сторони Єгора Соболєва.

Back to top button