Цікаве

Смартфони перетворюють на датчики дихання

В основі винаходу лежить додаток, який фактично був розроблений для спостереження та аналізу зупинки дихання уві сні

Для того, щоб пацієнти швидше приймали препарат для відвикання від наркотиків, у 2016 році американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) оголосило конкурс на розробку спеціального додатка для смартфонів. Переможцем стала команда з університету Південної Каліфорнії, чий мобільний додаток визначає за допомогою датчику, який пацієнт носить на грудях, чи зупинилось дихання. Про це повідомляє 1NEWS.

Якщо це сталось, мобільний додаток включає сигнал тривоги, дає інструкції для надання першої допомоги і одночасно відправляє повідомлення рятівникам, які завжди мають при собі налоксон. Окрім медичних працівників, це можуть бути водії таксі, які можуть швидко дати лікарський препарат пацієнту.

Тепер команда під керівництвом Шиама Галлакоти, який викладає інформатику в Університеті Вашингтона в Сіетлі, вдосконалила цю ідею. Їхній додаток працює навіть без будь-яких датчиків дихання.

В основі винаходу лежить додаток, який фактично був розроблений для спостереження та аналізу зупинки дихання уві сні. Як правило, пацієнти, які страждають від цієї проблеми, направляються в лабораторію сну. Там їх підключають до спеціальних приладів і вони мають спати ніч у надзвичайно незручних умовах. Мобільний додаток звільняє пацієнта від цієї неприємної процедури.

Смартфон видає непомітні звуки, за допомогою яких можна виміряти відстань до грудей пацієнта. Так само як вимірюється глибина водойм за допомогою гідролокатора. Додаток на відстані одного метра від мобільного телефона розпізнає, як грудна клітина піднімається і падає через дихання. Він аналізує ці типові рухи від дихання і перетворює їх на діаграму. Додаток може навіть виявляти і розрізняти дихання різних людей одночасно.

Згідно з дослідженням, опублікованим 9 січня командою Галлакота у журналі Science Translational Medicine, додаток правильно виявляє уповільнення дихання у пацієнтів у 90 відсотках випадків.

Експерименти були проведені винахідником разом з лікарями в операційній залі університетської лікарні в Сіетлі. Дихання пацієнтів, які перебували під загальним наркозом перед операцією, подібне до дихання людей під час передозування. Таким чином, додаток виявляє уповільнення дихання на ранній стадії та відправляє сигнал тривоги, перш ніж ситуація доходить до зупинки дихання.

Джерело: Німецька хвиля

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close