Цікаве

Скільки може тривати імунітет до коронавірусу: дослідження

Ранні дослідження показують, що імунітет до коронавірусу в декого може тривати більше шести місяців, а, можливо, навіть роки, якщо врахувати всі компоненти імунної пам’яті організму, розповідає 1News.

У дослідженні Інституту імунології Ла-Хойя і Медичної школи Ікана на горі Синай взяли участь 185 дорослих у віці від 19 до 81 року зі США, які одужали від Covid-19. У більшості дорослих була легка форма захворювання.

Нове дослідження, яке не рецензувалося і не публікувалося в наукових журналах, включає в себе аналіз декількох частин імунної пам’яті з плином часу: антитіл, В-клітин і Т-клітин.

Учені виявили, що антитіла до короновірусу “були довговічні” з “помірним зниженням”, що виникає у шість-вісім місяців після інфікування.

Дослідники також виявили, що B-клітини пам’яті були виявлені майже у всіх випадках Covid-19, і з плином часу спостерігалося збільшення їхньої кількості.

Дослідники ідентифікували два типи Т-клітин, та їхні дані припускають, що “пам’ять Т-клітин може досягти більш стабільного плато або більш повільної фази розпаду не раніше, ніж через шість місяців після зараження”.

Це дослідження має свої обмеження, зокрема й те, що необхідні додаткові дослідження для визначення того, чи з’являться аналогічні результати серед більшої групи людей протягом більшої кількості часових періодів.

Інше дослідження про імунітет до коронавірусу

Те, що імунна система запам’ятовує коронавірус, підтверджують дослідники університету Рокфеллера в Нью-Йорку.

За даними вчених, крихітні частинки коронавірусу після одужання можуть залишатися в кишечнику пацієнтів, що допомагає зберігати імунітет.

Водночас дослідники не змогли сказати, скільки триватиме захист від нового зараження.

Джерело: biorxiv.org

Останні новини

Back to top button