Цікаве

Швидкість Північно-Атлантичної течії рекордно знижується

Зараз її швидкість досягла мінімуму за півтори тисячі років

Швидкість Північно-Атлантичного течії знижується останні 160 років (приблизно з 1850 року). Зараз її швидкість досягла мінімуму за півтори тисячі років.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.

Уповільнення течії призводить до підвищення температури східного узбережжя Північної Америки, а на схід від Гренландії – до її зниження.

Вони пов’язують це з таненням льодовиків (тала вода, яка легше солоної морської води, залишається на поверхні, заважаючи течіям), що, на їхню думку, є природним процесом. Іншої позиції дотримуються автори ще одного дослідження Північно-Атлантичного течії. Вчені згодні, що течія сповільнюється через танення льодовиків, проте причиною називають людей і їх вплив на екологію.

Автори двох робіт вивчили систему Північно-Атлантичної течії. Перша група дослідників вивчала склад осадових порід і розмір мінеральних часток, зібраних на морському дні. Свої результати вони підтвердили за допомогою комп’ютерного моделювання.

Друга група вдалася до моделювання, а також до супутникових спостережень поверхневих течій. Пряме спостереження за перебігом проводять тільки останні 10 років, тому дослідники не могли робити висновки на підставі цих даних і вдалися до моделювання.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close