Цікаве

Шотландські археологи розкрили таємницю поховання “шестиголового вождя”

Поховання шестиголового вождя було серед низки могил, розкопаних археологами на місці середньовічної церкви Святого Колмана в Портмахомаку на півострові Тарбат-Несс

Археологи використали ДНК-аналіз, щоб розкрити секрети багатовікового поховання так званого “шестиголового вождя”.

У могилі в Портмахомаку в Північно-Шотландському нагір’ї похований чоловік, який зазнав смертельного поранення мечем у череп, – інформує 1NEWS.

Його поховали разом із чотирма черепами, а згодом його могилу знову відкрили, щоб поховати другого чоловіка. Ще одного чоловіка поховали у сусідній могилі.

Аналіз свідчить про те, що деякі кістки належать представникам різних поколінь однієї родини.

Усі вони датуються кінцем XIII – початком XV століття, за винятком одного з чотирьох черепів, який датується VIII-X століттям і, ймовірно, належав ченцю-пікту.

Поховання шестиголового вождя було серед низки могил, розкопаних археологами на місці середньовічної церкви Святого Колмана в Портмахомаку на півострові Тарбат-Несс.

Поховання утворилися внаслідок воєн між конкурентними кланами.

Починаючи з розкопок 1997-го року, археологи з Йоркського університету та FAS Heritage намагалися пролити світло на походження цих решток.

Новий ДНК-аналіз та ізотопний аналіз “шестиголового вождя” провели за підтримки Департаменту історії та довкілля Шотландії.

Двоє чоловіків у могилі мали родинні зв’язки, і археологи вважають, що вони могли бути двоюрідними родичами.

Чотири “зайвих” черепи – жіночий та три чоловічі, причому один із цих чоловіків, як вважають, був монахом, череп якого могли вважати “цінною реліквією” і взяти з монастирського цвинтаря неподалік.

Два інших черепи належали батькові та сину, які, своєю чергою, були дідусем і батьком другого чоловіка, похованого в могилі разом із першим. Жінка була матір’ю цього другого чоловіка.

Третього чоловіка, похованого поруч, вважають сином другого чоловіка.

Докторка Ліза Браун з Департаменту історії та довкілля Шотландії каже, що аналіз допоміг встановити родинні стосунки між людьми, похованими разом в одній могилі.

“Ці методи були недоступні, коли вперше проводили розкопки”, – додала вона.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close