УкраїнаЦікаве

Шокін оскаржив своє звільнення з посади Генпрокурора

Звільнений минулого року Генпрокурор Віктор Шокін має намір повернути собі крісло. Його позовну заяву зареєстровано у Вищому адміністративному суді. Відповідачами виступають президент Петро Порошенко і Верховна Рада. Про це пише “КП в Україні“.

shokin_2_0

Як пише видання, у позовній заяві Віктор Шокін вимагає визнати незаконними та скасувати постанову Верховної Ради і два укази Президента про його звільнення. Зазначається, що у другому Указі глави держави вказується причина звільнення: «згідно з поданою ним заявою».

24255149
Скріншот сайту КП в Україні

«Тобто, виходить, що людину звільнили просто так, без підстави, – розповідає співрозмовник «КП в Україні» в ГПУ. – Причину написали навздогін, що є порушенням. І це аргумент, який суд зобов’язаний буде взяти до уваги».

При цьому на офіційному сайті Президента України журналісти 1News знайшли тільки один Указ глави держави про звільнення Віктора Шокіна з посади Генпрокурора. Датований він 3 квітня 2016 року. Причина звільнення у ньому не вказана.

указ_шокін

На думку колишнього першого заступника генерального прокурора Миколи Голомші, шансів виграти процес у Шокіна небагато. «Постанова приймалася публічно, все в рамках закону. У нас парламентсько-президентська республіка. Щоб скасувати рішення Ради потрібні дуже вагомі підстави», – каже Микола Голомша виданню «КП в Україні».

Однак, як стверджує джерело видання, Верховна Рада похапцем порушила регламент. А саме з такої причини депутат Ігор Мосійчук скасував через суд постанову про зняття недоторканності і дозвіл на арешт.

У нинішньому керівництві ГПУ про позов Віктора Шокіна знають, але від коментарів утримуються. Так сказала «КП в Україні» прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Зазначимо, що минулого тижня у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Віктор Шокін перебуває у лікарні «Феофанія» у вкрай важкому стані. Зазначалося, що він перебуває при смерті.

При цьому джерело 1News минулої п’ятниці, 24 березня, спростувало цю інформацію, зазначивши, що Віктор Шокін повністю здоровий і перебуває за містом.

Back to top button