Цікаве

Що робити, якщо дитина бреше: поради дитячого психолога

Чимало батьків стикаються з тим, що в якийсь момент їх ще маленькі діти починають їм брехати. Одні сильно засмучуються, інші – лають дитину, а потрібно всього лише переглянути власні принципи виховання дітей. Дитячий психолог Сабіна Ламанна пояснює таку поведінку дітей і дає поради батькам, передає 1News.

Що робити, якщо дитина бреше

Психолог зазначає, що однією з головних причин брехні дитини є перебір батьків з надмірним контролем і покаранням.

У такій ситуації батькам допоможе для початку розібратися в ситуації і зрозуміти, (прописавши на папері), як часто ви караєте дитину і за що. Чи настільки це серйозно, щоб застосовувати серйозні заходи. Чи є м’якіші альтернативи.

Експерт також звертає увагу батьків на те, що деякі члени сім’ї також можуть обманювати і дитина про це знає. Найпоширеніший приклад: “Давай я тобі куплю шоколадку, а мамі ми нічого не скажемо”.

У такій ситуації психолог радить поговорити з усіма членами родини і прийти до угоди.

“Зі свого боку краще прийняти, що тато, бабуся та інші можуть робити те, що вам не зовсім подобається, але краще ви будете знати про це і обговорете рамки дозволеного, прийдете до компромісу”, – радить психолог.

До того ж, в дитячому садку чи школі у дитини може з’явиться приклад того, як хтось обманює і має від цього вигоду.

“Поговоріть з дитиною, скажіть що для вас набагато важливіше, щоб вона говорила правду, ніж якщо вона скоїть помилку або погано поводитиметься. Розповідайте їй казки про те, як герой обдурив і потрапив через це в біду, а розповівши правду, йому стало легше і ситуація вирішилася”, – радить експерт.

Джерело: психолог Сабіна Ламанна на своїй сторінці в Instagram

Останні новини

Back to top button