Цікаве

Що приховують хмари Юпітера? Вчені зробили дивовижне відкриття

Астрономи за допомогою телескопа Gemini North на Гаваях зробили високоякісні фотографії Юпітера в інфрачервоному кольорі. Довгий час це не вдавалося зробити – фотографії виходили “мильними” через високу швидкість обертання планети, що разом з великою витримкою не дозволяло отримати чіткі знімки, повідомляє 1News.

Однак вченим вдалося поєднати кілька знімків так, щоб отримана мозаїка вийшла нерухомою. Ця методика дозволила дослідникам зафіксувати найчіткіше інфрачервоне зображення Юпітера, яке коли-небудь було зроблено в історії науки. Вченим відкрився приголомшливий вигляд, який приховують щільні хмари Юпітера.

Найчіткіше зображення Юпітера в інфрачервоному світлі

“Отримані дані з телескопа дозволили нам глибоко зануритися під хмари Юпітера. Ми використовували дуже потужну техніку, звану “вдалою візуалізацією”, – пояснює керівник дослідницької групи Майкл Вонг з Каліфорнійського університету в Берклі.

Довга хвиля інфрачервоного світла дозволяє зануритися вглиб товстої і щільної атмосфери Юпітера. Однак повністю розглянути поверхню все ж не вдалося – більш щільні хмари у верхніх шарах атмосфери блокують інфрачервоне випромінювання. Це призводить до того, що більш глибокі і теплі шари атмосфери пробиваються крізь щілини в хмарному покриві.

Одним з цікавих результатів цього дослідження є своєрідне світіння, помічене в Великій червоній плямі, шторм, який бушує сотні років і настільки великий, що його видно з космосу. Світло означає, що деякі з верхніх хмар поділяються, відкриваючи вид на більш глибокі шари.

Ці нові дані свідчать про те, що світіння цієї ділянки на інфрачервоної довжині хвилі вказує на розрив в хмарах, який дозволяє внутрішньому теплу Юпітера просвічуватися і вириватися в зовнішні шари атмосфери планети.

Джерело: Astrophysical Journal

Останні новини

Back to top button