Цікаве

Що подивитись: 6 чудових екранізацій знаменитих романів

Через динамічний ритм життя не завжди вдається прочитати бестселер, нехай і рекомендований друзями або з топу найкращих літературних творів. На допомогу прийде екранізація, де за кілька годин кінематограф перенесе вас у світ, описаний на сотнях сторінок. А якщо ви вже читали ці романи, їх екранізації допоможуть по-новому пережити історії, розказані авторами.

1News пропонує вам подивитися шикарні екранізації історичних і сучасних романів вдома.

 

Доріан Грей

Кадр з фільму "Доріан Грей"

Кадр з фільму “Доріан Грей”

Епоха вікторіанської Англії. До Лондона приїзджає красивий юнак, що дивиться на світ широко відкритими очима. Респектабельний і харизматичний лорд Генрі Воттон знайомить його з усім, що в місті здатне приносити задоволення. Друг лорда Генрі, талановитий художник Безіл Геллворд, вирішує увічнити приголомшливу красу юнака і пише його портрет.

Доріан, глянувши на портрет, настільки захоплений результатом, що мимоволі висловлює свою думку вголос. Він хоче, щоб портрет старів замість нього і за це він готовий віддати навіть свою душу. Його слова виявилися пророчими, і з цього дня його портрет став старіти замість нього, а також забирати на себе всі хвороби, рани і гріхи Доріана.

Том Соєр

Кадр з фільму "Том Сойєр"

Кадр з фільму “Том Сойєр”

Фільм – екранізація майже всім знайомої ще з підліткового віку чудової повісті “Пригоди Тома Соєра” Марка Твена. 12-ти річний хлопчик на ім’я Том Соєр живе в невеликому містечку Сент-Пітерсберг (Санкт-Петербург) у штаті Міссурі. Його мама померла, а ним опікується тітка Поллі.

Одного разу вертлявий Том знайомиться з Гекльберрі Фінном, сином п’яниці. Хлопчик невихований, немитий, завжди голодний, не ходить до школи, курить трубку, але у нього дуже добре серце. З ним не дозволяють дружити дітям, але Тома ця заборона не зупиняє. Коли у тебе є друг, багато що стає не страшним і друзі відправляються в різні авантюрні та часом небезпечні пригоди.

Спогади про майбутнє

Кадр з фільму "Спогади про майбутнє"

Кадр з фільму “Спогади про майбутнє”

Молода Віра Бріттен мріє стати письменницею і вступає до Оксфордського Соммервіль-коледжу. Але починається Перша світова війна і брата Віри Едварда, її нареченого Роланда, а також деяких її друзів відправляють на фронт. Виявляючи свою громадянську позицію, Віра не хоче залишатися осторонь і в якості медсестри добровільно відправляється на фронт. Їй доводиться доглядати за пораненими британськими і німецькими військовими.

Листи Роланда до Віри наповнені описом труднощів військових подій, і він пропонує Вірі одружитися під час наступної відпустки, але на Різдво Вірі зателефонувала мама Роланда і сказала, що він убитий. Як далі складеться життя Віри Бріттен, який слід війна залишить у долі юної письменниці?

Основою фільму стала автобіографічна книга англійської письменниці Віри Біттен “Заповіти юності”. Продовженням цієї історії стали мемуари “Заповіти дружби”, а потім “Заповіти досвіду” і незавершений том “Заповіти віри”.

Дорогий Джон

Кадр з фільму "Дорогий Джон"

Кадр з фільму “Дорогий Джон”

Екранізація бестселера Ніколаса Спаркса, на рахунку якого 21 успішний роман.

Літня відпустка молодого солдата Джона Тайрі і студентки Саванни Лінн, яка приїхала на канікули, завершилися приємним для обох знайомством. Прощаючись, молоді люди домовились постійно писати одне одному листи. Так почалося їх тривале романтичне листування. Але після трагічних подій 11 вересня Джон разом з загоном зголосився піти ще на один строк служби. Він летить до Саванни, отримавши пару днів вихідних, але вона впадає у відчай, дізнавшись про його рішення.

Джон стійко витримує службу контрактника, а листи Саванни допомагають йому долати всі труднощі військового життя. Одного разу він отримує лист Саванни, в якому вона повідомить про важливе рішення у своєму житті …

Віддана

Кадр з фільму "Віддана"

Кадр з фільму “Віддана”

Фільм знятий за мотивами роману Софії Андрухович “Фелікс Австрія”, який отримав визнання як в Україні, так і за кордоном. Роман був перекладений німецькою, угорською, хорватською, чеською та французькою мовами.

Дія фільму розгортається через 25 років після того фатального дня, коли пожежа забрала життя коханої дружини професора Ангера. Тоді з вогню йому вдалося врятувати двох дівчаток: власну доньку Аделю і донька прислуги – Стефанію. Дівчата залишилися нерозлучні навіть після того, як Аделя вийшла заміж за талановитого скульптора. Стефа господарює в її будинку і захоплюється кулінарією. Вони досі не розуміють, ким є одна для одної: подругами, сестрами, а може пані та прислугою? Любов і ревнощі, приязнь і заздрість стирають тонку грань між вигадкою і дійсністю.

В екранізації роману Софії Андрухович глядачі почують треки відомих українських артистів: “Човен” групи “Один в каное”, і “Вільна” Тіни Кароль та Юлії Саніної (авторка слів пісні Alyona Alyona).

Людина, що сміється

Кадр з фільму "Людина, яка сміється"

Кадр з фільму “Людина, яка сміється”

У розпал зимової бурі бродячий актор на ім’я Урсус врятував і прихистив у своєму візку викинутих на узбіччя життя дітей: хлопчика Гуїнплена і дівчинку Дею. Обличчя хлопчика було спотворене шрамом, на ньому застигла гримаса вічного сміху, а Дея сліпа від народження.

Минув час, діти виросли. Дея єдина, хто може бачити красу Гуїнплена за його зовнішньою потворністю і закохана в нього найчистішим духовним коханням. Одного разу Гуїнплена помічає гордовита красуня і розпещена життям герцогиня Джозіана, яку потворність Гуїнплена не шокує. Зовсім скоро з’ясовується, що Гуїнплен має аристократичну кров. Цей факт відкриває для юнака двері до слави і багатства, але віддаляє від двох насправді близьких і люблячих його людей.

Це одна з найостанніших на цей момент екранізацій знаменитого роману Віктора Гюго. Фільм 2012 року режисера Жан-П’єра Амері був представлений у позаконкурсній програмі 69-го Венеціанського кінофестивалю.

Джерело: Сьогодні

Back to top button