Цікаве

Схема ввозу контрабанди під виглядом гуманітарки від Мінсоцполітики (відео)

Наприкінці тижня у заступника міністра соціальної політики Андрія Реви Олександра Привалова і ще кількох чиновників з міністерства, провели обшуки. За офіційною версією слідства – вони сприяли контрабанді та розкраданню бюджетних коштів. Журналісти розкрили, як працює одна з найбільш нахабних схем обману державного бюджету.

У Привалова слідчі шукали документи, за якими заступник міністра визнавав будь-який вантаж гуманітарним, звільняючи від сплати мит.

За офіційною версією слідства, заступники Реви сприяли контрабанді і підозрюються в розкраданні коштів в особливо великих розмірах.

Виконавчий директор благодійного фонду «Свої» Оксана Сухорукова розповіла, що їм запропонували створити асоціацію, під егідою якої возити «гуманітарку», яка насправді являла собою контрабанду.

«Наша основна робота – це переселенці з Криму та Донбасу. Але зараз у нас великий такий шматок і навіть по грошам він більший – це лікарні. Ми допомагаємо районнним лікарням України…Нам було запропоновано (Міністерством соціальної політики – ред. 1News) створити асоціацію і під егідою цієї асоціації возити гуманітарку. Ну тобто наша репутація і їхні мождливості», – розповідає Сухорукова.

За словами волонтерки, вони від пропозиції відмовилися, адже під виглядом гуманітарки чиновники їм пропонували возити звичайну контрабанду – алкоголь, цигарки та тонни надприбуткового секонд-хенду.

Схема виглядала наступним чином: волонтери з ідеальною репутацією створюють асоціацію, через яку з-за кордону привозять товар. Комісія Мінсоцполітики визнає цей товар гуманітарним і він без оподаткування потрапляє на територію України.

Далі псевдогуманітарка з’являється на полицях магазинів, ринків і секонд-хендів по всій країні, після чого кожен учасник схеми отримує мільйони доларів прибутку.

Журналісти припускають, що за такою схемою повз бюджет пройшли сотні мільйонів, якщо не мільярди доларів.

Весь цей товар можна завести і офіційно, але тоді доведеться платити за розмитнення та офіційні платежі до державного бюджету. Проте для гуманітарної допомоги всі ці платежі відмінені.

Волонтери відмовилися від такої пропозиції, після чого почалися залякування з боку міністерства. «Нас почали залякувати та розповідати, що на всіх будуть кримінальні справи. Це були чиновники Мінсоцполітики….Олександр Привалов», – зазначає директор благодійного фонду «Свої» Оксана Сухорукова.

заступник Міністра соціальної політики Олександр Привалов

У 2016 році правоохоронці «накрили» таку собі Християнську місію «Єдинство1», що займалася імпортом речей з-за кордону. Чиновники Мінсоцполітики визнавали секонд-хенд «Єдинства» гуманітарною допомогою та звільняли від мит та податків. Потім ці речі потрапляли на прилавки магазинів, де продавалися по 2-4 долари за кілограм. Причому з Європи ці речі отримувалися безкоштовно.

Якщо одна вантажівка це майже 24 тонни речей, то з кожної фури ділки мали чистий прибуток у понад 90 000 доларів. «В тому, що гуманітарна допомога це великий комерційний шматок, який контролюється в тому числі з міністерства соціальної політики, ну це так», – зауважує волонтерка Сухорукова.

1News за матеріалами програми “Гроші“.

Новини за змістом

Загрузка...
Загрузка...
Close